Ako je to s horoskopmi v časopisoch

Často dostávam otázky, ako je to možné, že niektorým populárne horoskopy z časopisov „pasujú“ a iným nie. Tí potom tvrdia, že astrológia nefunguje, že je to všetko len na pobavenie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.05.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/horoskopy-v-casopisoch.php


Odpoveď je jednoduchá.

Predpovede - populárne horoskopy - sa robia len na postavenie Slnka v znameniach; ak je dostatok priestoru, tak aj na jeho postavenie v jednej z troch dekád.

Samozrejme, každému možno vypočítať a zostrojiť osobný horoskop, a hoci niektorí aj majú Slnko v rovnakej dekáde toho istého znamenia, postavenie Luny a planét sa značne líšia. Slnko predstavuje našu osobnosť, naše „Ja“, záleží však aj na Lune - najmä u žien, a aj na ostatných planétach.

Ak je v znamení, kde je Slnko viac planét, a dokonca v konjunkcii s ním (v horoskope na rovnakom mieste), je človek výrazným predstaviteľom tohto znamenia. Ak sa vyskytuje v znamení len Slnko a v nejakom inom sa nachádza Luna a viac osobných planét, je toto znamenie pre daného človeka rovnako, a niekedy aj viac určujúce ako jeho slnečné znamenie. Podľa mojich skúseností je to asi pre 5-10 percent ľudí.

Ak by takýto človek svoje dominantné znamenie - vypracovaním osobného horoskopu poznal, mohol by sa pri čítaní všeobecných horoskopov zamerať nielen na svoje slnečné znamenie, ale aj na tie ďalšie, tým by sa o sebe dozvedel viac. Takisto dôležité je aj znamenie, v ktorom je Ascendent.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.05.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/horoskopy-v-casopisoch.php


Koniec článku.