Osobný horoskop - tzv. Radix

je vypočítaný na presný čas nášho narodenia na určitom mieste, na moment, kedy sme sa prvýkrát nadýchli. Platí na celý život a je v ňom symbolicky vyjadrená celá naša jedinečnosť. Ráta nielen s postavením Slnka v určitom znamení zverokruhu, ale zohľadňuje aj Lunu, všetky ostatné planéty a ďalšie citlivé body horoskopu.

Vyjadruje náš postoj k životu, zdravotné dispozície, majetkové pomery, intelekt a spôsob komunikácie, skryté obavy a zábrany, nevedomé motivácie a ciele, pohľad na partnerstvo a sex, na otázky života a smrti. Je to potenciál všetkých našich daností, možností, schopností, talentov, ale aj obmedzení, ktoré nás budú celý život sprevádzať. Budú nám prinášať určité životné situácie, ako aj ich možné riešenia. Pretože každý z nás má slobodnú vôľu a možnosť slobodnej voľby, záleží len na ňom, akým spôsobom bude na ne reagovať. Teda len od nás závisí, ako, do akej miery a či vôbec potenciál naznačený v horoskope rozvinieme, alebo svoj život necháme voľne plynúť bez snahy o sebazdokonalenie a tieto danosti nevyužijeme, ba naopak - zbytočne vyplytváme. Takéto "pofľakovanie sa" často krát môže trvať väčšinu života. Ale osud na nás nezabúda a úlohy, ktoré máme v tomto živote vyriešiť nám prihráva znova a znova, stále s väčšou razanciou. Tým nám opakovane ponúka šancu na poučenie a zdokonalenie, na nájdenie životnej cesty a naplnenie nášho životného poslania.

A v tomto nám môže pomôcť astrológia. Výklad osobného horoskopu poukáže nielen na náš potenciál, danosti a obmedzenia, ale pomôže nám aj pripraviť sa na možné životné problémy. Zároveň ponúkne aj určité riešenia, ako svojimi životnými úskaliami prejsť čo najpríjemnejšie, bez zbytočných ťažkostí.
Základný osobný horoskop zahŕňa všetky oblasti života, je v ňom spomenuté o všetkom niečo. 

Prínos astrológie pre jednotlivca však výkladom osobného horoskopu nekončí. Jeho rozvíjaním pomocou ďalších astrologických metód vznikajú ďalšie špeciálne výklady. 

Špeciálne výklady zvyčajne navrhujem klientom až po vypracovaní a výklade Osobného horoskopu (až vtedy posúdim mieru ich vhodnosti). 
Je však možné si zároveň s Osobným horoskopom objednať aj ktorýkoľvek iný výklad z ponuky - vtedy to býva lacnejšie (spoločné vypracovanie zaberie menej času) 

Bližšie aj so stručnými charakteristikami jednotlivých výkladov pozrite Podrobný cenník.

Pozn: nepresne udaný čas narodenia - niekedy nielen na 1/4 -hodiny, ale niekedy už na minúty - môže skresliť už výklad základného osobného horoskopu (najmä pri písomnom výklade - pri osobnej konzultácii robím s klientom priebežné korekcie), no pri prognostických výkladoch horoskopov zákonite vyjde časť výsledkov posunutá; ak si však klient opakovane priebežne kontroluje prebiehajúce predpovede, robí si poznámky a korekcie, každý nasledujúci výklad (pretože sa zároveň upresňuje čas narodenia ) je presnejší.
Horoskop sa dá samozrejme zostaviť a vyložiť aj pre neudaný čas narodenia (dokonca u väčšiny historických osobností, na ktorých si astrológovia trénujú svoje schopnosti sa čas narodenia nezachoval), podľa mojich skúseností zostáva asi tak 1/3 horoskopu skrytá.

ˆ Milan Jurášek, 18.08.2003


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia