Mars v horoskope

Planéta Mars predstavuje v horoskope mužský princíp. Symbolizuje prvotný impulz, energiu na prežitie, silu a vôľu, iniciatívu, odvahu a bojovnosť.

Predstavuje aj nepriaznivé vlastnosti; netrpezlivosť a hnev, impulzívnosť a násilie, agresiu a brutalitu. Je tiež vyjadrením sexuálnej aktivity, naplnením Venušou vytúženého cieľa ako biologickej funkcie sebazáchovy i prežitia. Postavenie Marsa v osobnom horoskope ženy naznačuje, k akému typu muža bude podvedome celý život priťahovaná.

Celým horoskopom prejde Mars za necelé dva roky, teda v jednom znamení je približne necelé dva mesiace.
Mars sa približne každých 26 mesiacov stáva na asi dva a pol mesiaca retrográdny, teda zmení svoj chod na zdanlivo spätný. Táto retrográdna fáza nám dáva príležitosť sa v tomto období zamyslieť nad svojím konaním a prehodnotiť svoje ciele.
Naposledy bol Mars retrográdny od polovice apríla do konca júna 2016, najbližšie bude znova retrográdny od konca júna do konca augusta tohto roku (2018), zo znamenia Vodnára sa dokonca na pár týždňov vráti do Kozorožca.

V znamení Barana nás Mars ovplyvňuje najmä svojou súťaživosťou, zameraním na fyzickú silu a silovejšie športy. V znamení Býka sa jeho vplyv sa prejaví trpezlivejším a vytrvalejším zameraním na úžitok a telesné radosti. Zo znamenia Blížencov nám výraznejšie zvyšuje duševnú aktivitu, mechanickú zručnosť, ale tiež hádavosť a sarkazmus. Vplyv Marsa zo znamenia Raka sa prejavuje najmä na emočnej úrovni, môžeme očakávať zmeny nálad a domáce konflikty. Prechod Marsa Levom nám prináša kreatívnosť a vzletné plány, často však aj teatrálnosť a dramatické výstupy; Mars v Panne, naopak, pozitívne ovplyvní detailistov a tých, čo dávajú prednosť rutine.

Vplyv Marsa zo znamenia Strelca nám prinesie výraznejšie zaujatie pre vieru, náboženstvo filozofiu, no aj fanatizmus a nediplomatické až agresívne obhajovanie svojich - predsa jedine správnych! - právd.

ˆ Milan Jurášek, 21.06.2004


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia