Vplyv planét v auguste 2018

Aj počas mesiaca augusta prejde niekoľko planét zo znamenia do nasledujúceho; síce len tých bližších pri Slnku, tzv. osobných planét. Teda tých, ktoré majú súvis s rozdielnosťou charakterov aj u rovnako starých ľudí - u spolužiakov a pod. No vyskytnú sa aj tri zdanlivé zastavenia; dve v retrográdnom pohybe s návratom k priamemu, direktívnemu pohybu. To tretie bude zasa opačne - Urán prejde do retrográdneho smeru.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-august-2018.php


Takže august chronologicky:

6. augusta ráno prejde Lilit z Kozorožca do Vodnára.

7. augusta hneď po polnoci prejde Venuša z Panny do Váh.

7. augusta večer sa už spomenutý Urán na 3. stupni znamenia Býka zdanlivo zastaví a vydá sa retrográdnym smerom, naspäť k znameniu Barana.
Na približne päť mesiacov dostaneme príležitosť stať sa vnútorne slobodnejší a nezávislejší, tiež pripraviť sa na nadchádzajúce zmeny.

13. augusta nadránom prejde retrográdny (od konca júna) Mars z Vodnára do Kozorožca.

19. augusta ráno sa Merkúr v znamení Leva vo svojom retrográdnom (vyše trojtýždennom) pohybe zastaví a vydá sa priamym smerom.

23. augusta ráno opustí Slnko znamenie Leva a prejde do posledného z troch letných znamení - do znamenia  Panny. Je to najvýznamnejšia astrologická augustová udalosť.

Dôležitý je aj vzťah Luny - ako po oblohe sa najrýchlejšie pohybujúceho nebeského telesa - voči Slnku:
11. augusta na obed bude v znamení Leva nov (Luna a Slnko v konjunkcii ). 
Bude to mimoriadne dôležitý nov, na 19.stupni Leva, spojený s čiastočným zatmením Slnka. Toto tretie zo série zatmení  (13. júl, 27.júl = úplné zatmenie Mesiaca) bude síce menej významné ako to predošlé, no môže zmeniť životy tých, u ktorých toto zatmenie v ich Osobných horoskopoch "sadne" na nejakú planétu či citlivý bod.
26. augusta
po obede máme spln v Rybách (opozícia Luny a Slnka).

Všetci vieme, že Venuša a Mars vplývajú aj na oblasť partnerstiev a všetkého, čo s tým súvisí. Ich vplyv na vaše konkrétne znamenie aj znamenie partnera/partnerky si môžete pozrieť pre letné mesiace tu .

Ako najvýraznejšie pociťujeme zmeny - ako jednotlivci i ako ľudstvo všeobecne - keď sa presúvajú z jedného do nasledujúceho znamenia tie najvzdialenejšie planéty, Urán, Neptún, Pluto a Chirón. Ale tiež aj tranzity tzv. spoločenských planét, Jupitera a Saturna (aj Lilit) naším Osobným horoskopom. Viac ...

Vplyv tranzitujúcich planét na náš Osobný horoskop, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné dopady.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk alebo zavolajte.

Ďalšie, všeobecné informácie o vplyvoch a účinkoch jednotlivých planét som aktuálne spomenul v rozboroch pre uplynulé mesiace


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-august-2018.php


Koniec článku.