Vplyv planét vo februári 2019

Len nedávno tu boli Vianoce a Silvester a už tu máme február, najkratší mesiac roka. Tomu odpovedá aj malý počet prechodov planét z jedného znamenia do toho nasledujúceho. No okrem Slnka a troch najrýchlejších - teda pri Slnku najbližších - planét zmení počas februára svoje znamenie aj planétka Chirón. Najrýchlejšia Luna obehne práve celý zverokruh - 1.februára bude ani nie celé prvé dve hodiny v Strelcovi a posledného 28. februára ráno prejde zo Strelca do Kozorožca.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.08.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-februar-2019.php


Zaujímavé je aj to, že tak ako minulý mesiac, tak aj v tomto nebude žiadna planéta v retrográdnom pohybe.

Takže február chronologicky:

  3. februára pred polnocou prejde Venuša zo Strelca do Kozorožca.
10. februára tesne pred obedom prejde Merkúr z Vodnára do Rýb.
14. februára
tesne pred obedom prejde Mars z Barana do Býka.
18. februára
pred obedom prejde už spomínaný Chirón z Rýb do Barana.
A najdôležitejšia astrologická udalosť v tomto mesiaci -
19. februára pár minút po polnoci opustí Slnko znamenie Vodnára a prejde do znamenia Rýb.

Je všeobecne známe, že Venuša a Mars vplývajú aj na oblasť partnerstiev a všetkého, čo s tým súvisí. Ich vplyv na vaše konkrétne znamenie aj znamenie partnera/partnerky si môžete pozrieť pre zimné mesiace tu.

A ďalšie planéty:

Jupiter prechádza jedným znamením asi rok, tento mesiac ho nájdeme medzi osemnástym a dvadsiatym druhým stupňom znamenia Strelca.

Saturn sa zdrží v jednom znamení približne dva a pol roka, tento rok bude prechádzať prevažne strednou dekádou Kozorožca, vo februári bude medzi pätnástym a osemnástym stupňom.

 Vplyv týchto dvoch planét v horoskope symbolizuje nielen fázu nášho rastu a vývojové možnosti, ale aj fázu dozrievania a žatvy. 
Pôsobenie aspektov Jupitera a Saturna môžeme vnímať týždeň až niekoľko týždňov. Všeobecný, prevažne obmedzujúci vplyv Saturna má približne 7 a pol ročný cyklus.

Planéty najvzdialenejšie od Slnka sa pohybujú Zverokruhom veľmi pomaly, tie najpomalšie - Chirón, Urán, Neptún a Pluto - prejdú počas jedného mesiaca asi len jedným stupňom (len Chirón necelými dvoma) toho-ktorého znamenia Zvieratníka.
Zvyčajne býva ich astrologický vplyv - keďže trvá dlhšiu dobu - neprehliadnuteľný. Môže trvať rok aj viac - u Neptúna a Pluta až tri roky -, s prestávkami na oddýchnutie.

Chiróna vo februári nájdeme medzi 30.-tym stupňom Rýb a prvým stupňom Barana
Urána medzi 29.-tym a 30.-tym stupňom znamenia Barana,
Neptúna medzi 15.-tym a 16.-tym stupňom Rýb a
Pluta
medzi 22.-hým a 23.-tím stupňom znamenia Kozorožca.

Tranzity týchto planét naším Osobným horoskopom - v závislosti od domov, ktorými prechádzajú - určujú veľké životné témy nášho života, ich aspekty na planéty v našom Osobnom horoskope zasa naznačujú fázy kríz a premien. 

A je dobré o týchto vplyvoch vedieť, aby sme sa mohli na ich dopady dopredu pripraviť a nájsť spôsob, ako ich zmierniť, dokonca aj využiť. 

Vplyvy tranzitujúcich planét, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych?
Napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk alebo zavolajte.

Pozrite

Vplyv planét počas uplynulých mesiacov


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.08.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-februar-2019.php


Koniec článku.