Vplyv planét v januári 2019

Aj počas januára zaznamenáme niekoľko prechodov planét zo znamenia do znamenia, síce len tých bližších pri Slnku, tzv. osobných planét. Teda tých, ktoré majú súvis s rozdielnosťou charakterov aj u rovnako starých ľudí - spolužiakov a pod. No zaujímavé je aj to, že behom posledných pár mesiacov prešlo postupne z retrográdneho pohybu do priameho viacero planét, vlastne skoro všetky. A tá posledná - Urán, prejde do priameho pohybu práve počas tohto mesiaca.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.06.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-januar-2019.php


Urán trávi v retrográdnom pohybe v tejto časti cyklu skoro presných 5 mesiacov. Tie ešte vzdialenejšie planéty ešte  o týždeň-dva viac.

Takže január chronologicky:

1. januára nadránom prešiel Mars z Rýb na približne jeden a pol mesiaca do znamenia Barana.
5. januára skoro ráno sa Merkúr presunie zo Strelca do znamenia Kozorožca.
6. januára
večer zmení spomínaný Urán na 29.-tom stupni Barana svoj chod na priamy, smerom k znameniu Býka.
7. januára hneď poobede  prejde Venuša zo Škorpióna do Kozorožca.
20. januára predobedom opustí Slnko znamenie Kozorožca a prejde do Vodnára.
no a
24. januára
  skoršie ráno Merkúr opúšťa znamenie Kozorožca a prejde do Vodnára, pridá sa k Slnku. Tým významovo posilní vplyv znamenia Vodnára na nás i svet okolo.

A ďalšie planéty:

Jupiter prechádza jedným znamením asi rok, tento mesiac ho nájdeme medzi dvanástym a osemnástym stupňom znamenia Strelca.

Saturn sa zdrží v jednom znamení približne dva a pol roka, tento rok bude prechádzať strednou dekádou Kozorožca, v januári bude medzi jeho dvanástym a pätnástym stupňom.

Pôsobenie aspektov týchto planét môžeme vnímať niekoľko týždňov.

Planéty najvzdialenejšie od Slnka sa pohybujú Zverokruhom veľmi pomaly, tie najpomalšie - Chirón, Urán, Neptún a Pluto - prejdú počas jedného mesiaca asi len jedným stupňom toho-ktorého znamenia Zvieratníka. Zvyčajne býva ich astrologický vplyv - keďže trvá dlhšiu dobu - neprehliadnuteľný. Môže trvať až tri roky, s prestávkami na oddýchnutie.

Chiróna v januári  nájdeme medzi 29.-tym a 30.-tym stupňom Rýb
Urána na 29.-tom stupni znamenia Barana,
Neptúna na 15.-tom stupni Rýb a
Pluta
medzi 21.-vým a 22.-hým stupňom znamenia Kozorožca.

Tranzity týchto planét naším Osobným horoskopom - v závislosti od domov, ktorými prechádzajú - určujú veľké životné témy nášho života, ich aspekty na planéty v našom Osobnom horoskope zasa naznačujú fázy kríz a premien. 
A je dobré o nich vedieť, aby sme sa mohli na ich dopady dopredu pripraviť a nájsť spôsob, ako ich zmierniť, dokonca aj využiť. 

Vplyv tranzitujúcich planét, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych?
Napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk alebo zavolajte.

Pozrite

Vplyv planét počas uplynulých mesiacov


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.06.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-januar-2019.php


Koniec článku.