Vplyv planét v júli 2018

Niekoľko astrologických termínov, keď sa výraznejšie zmení astrologická klíma, zaznamenáme aj počas mesiaca júla. Žiadna z pomalších, od Slnka vzdialenejších planét síce neprejde z jedného do nasledujúceho znamenia, takéto prechody prebehnú len pre tie najrýchlejšie planéty. V porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi ich však bude len zopár. No až tri planéty (dve z tých pomalších) zmenia smer svojho chodu. Dve z direktívneho na retrográdny a jedna opačne, z retrográdneho na direktívny. A takéto zmeny nám prinášajú aj zmeny nášho psychologického nastavenia, zmeny našich postojov aj reakcií.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.03.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-jul-2018.php


Teda chronologicky:

5. júla ráno sa začne pohybovať Chirón znamením Barana retrográdne.
10. júla
nadránom prejde Venuša zo znamenia Leva do znamenia Panny.
V ten istý deň -
10. júla večer sa stane Jupiter v znamení Škorpióna po štvormesačnom retrográdnom pohybe znovu direktívny .
22. júla hodinu pred polnocou - pre júl je to bezpochyby najdôležitejšia astrologická zmena - prejde zo znamenia Raka do znamenia Leva aj Slnko.
26. júla
ráno sa stáva retrográdny Merkúr, tri týždne pôjde znamením Leva zdanlivo naspäť.

Všetci vieme, že Venuša a Mars vplývajú aj na oblasť partnerstiev a všetkého, čo s tým súvisí. Ich vplyv na vaše konkrétne znamenie aj znamenie partnera/partnerky si môžete pozrieť pre letné mesiace tu.

Mars zvyčajne prechádza jedným znamením asi jeden a pol mesiaca. Od minulého týždňa je však retrográdny, tak v znamení Vodnára a znovu na posledných stupňoch znamenia Kozorožca pobudne spolu až pol roka.

Výraznejší - aj dlhšie trvajúci - vplyv majú tranzity pomalších planét. Jupiter prechádza jedným znamením celý jeden rok, Saturn približne dva a pol. Ich vplyv v horoskope symbolizuje nielen fázu nášho rastu a vývojové možnosti, ale aj fázu dozrievania a žatvy. 
Urán prechádza znamením asi sedem rokov a tie najpomalšie, od Slnka najvzdialenejšie planéty - Neptún a Pluto - ešte viac.
Urán je posledná planéta, ktorej návratu na miesto narodenia sa človek môže dožiť (približne 84 rokov), tých dvoch najvzdialenejších ani teoreticky :-).
Najpomalšie planéty - Urán, Neptún a Pluto - určujú veľké životné témy nášho života, ich aspekty na planéty v našom Osobnom horoskope potom naznačujú fázy kríz a premien.

Vplyv tranzitujúcich planét, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné dopady.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk

alebo zavolajte.

Pozrite aj vplyv planét počas uplynulých mesiacov


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.03.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-jul-2018.php


Koniec článku.