Vplyv planét v júni 2019

A už je tu jún; mesiac v ktorom skončí jar a začína leto. V júni neprejde žiadna z pomalších, od Slnka vzdialenejších planét z jedného znamenia do nasledujúceho. Dokonca svoje znamenie nezmení ani Mars, zostáva v znamení Raka. Znamenie zmení len Slnko, Venuša a Merkúr, ten dokonca až dvakrát. No výraznejšie viac ako po iné mesiace bude aspektov medzi pomalšími a pomalými planétami. Ich vplyvy trvajú dlhšie, od dvoch týždňov až - najmä u Neptúna - po celé mesiace. Preto môžeme s júnom rátať ako s mesiacom preludov, fantázií a únikov.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.09.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-jun-2019.php


Veľa vecí budeme vidieť tak, ako ich vidieť chceme a nie, aké v skutočnosti sú. To sú tie povestné ružové okuliare, ktorými sa pozeráme na svet. No a Neptún behom troch dní (od 16.-ho do 18.-ho) vytvorí tri presné aspekty:
kvadratúru s Jupiterom, trigón s Dračou hlavou a sextil so Saturnom. Neverme preto všetko a každému, dôverujme svojmu vyššiemu Ja, svoje sny sa pustime realizovať, ale opatrne!

Prechody planét v máji chronologicky:

4. júna neskôr večer prejde Merkúr zo znamenia Blížencov
do znamenia Raka
.
9. júna nadránom prejde Venuša zo znamenia Býka
do znamenia Blížencov,
21. júna v podvečer sa stáva Neptún v Rybách retrográdny, až do konca novembra pôjde týmto znamením zdanlivo naspäť. Dostaneme príležitosť nadviazať či prehĺbiť kontakt so svojou duchovnosťou.
21. júna
v podvečer - pre jún najdôležitejšia astrologická zmena - prejde z Blížencov do znamenia Raka aj Slnko.
a
27. júna
po polnoci prejde Merkúr z Raka do znamenia Leva.

Všetci vieme, že Venuša a Mars vplývajú aj na oblasť partnerstiev a všetkého, čo s tým súvisí. Ich vplyv na vaše konkrétne znamenie si môžete pozrieť pre záver jari tu a pre letné mesiace.

V poslednej dekáde júna vytvoria ešte aspekty Saturn (niečo bude brzdiť naše snahy, aj nútiť doriešiť to odložené) a Urán (zatúžime po zmenách - možno aj v intimite).

A práve spomenuté vplyvy, miera ich pôsobenia závisí od toho, kde a ako budú pôsobiť práve v našom Osobnom horoskope, v ktorých konkrétnych astrologických domoch.

Jupiter prechádza jedným znamením (veľmi približne to platí aj pre domy) celý jeden rok, Saturn približne dva a pol. Ich vplyv v horoskope symbolizuje nielen fázu nášho rastu a vývojové možnosti, ale aj fázu dozrievania a žatvy. 
Urán prechádza znamením asi sedem rokov a tie najpomalšie, od Slnka najvzdialenejšie planéty - Neptún a Pluto - ešte viac.
Urán je posledná planéta, ktorej návratu na miesto narodenia sa človek môže dožiť (približne 84 rokov), tých dvoch najvzdialenejších ani teoreticky :-).
Najpomalšie planéty - Urán, Neptún a Pluto - určujú veľké životné témy nášho života, ich aspekty na planéty v našom Osobnom horoskope potom naznačujú fázy kríz a premien.

Vplyv tranzitujúcich planét, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné dopady.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk

alebo zavolajte.

Pozrite aj vplyv planét počas uplynulých mesiacov


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.09.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-jun-2019.php


Koniec článku.