Vplyv planét v máji 2019

A máme tu máj, planéty naďalej (je to teda veľmi pravdepodobné :-) ) krúžia okolo Slnka po svojich dráhach, prechádzajú jednotlivými znameniami i astrologickými domami našich Osobných horoskopov. Každá z nich nás svojím charakteristickým spôsobom ovplyvňuje. Počas predchádzajúceho mesiaca, v apríli, sa stali až tri planéty retrográdne, z pohľadu zo Zeme pôjdu teda počas celého mája horoskopom zdanlivo naspäť. Dá sa predpokladať, že budeme v tejto dobe uvážlivejší, rozvážnejší, v určitých oblastiach možno aj neistejší.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.08.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-maj-2019.php


Okrem Slnka - ktoré prechádza z jedného znamenia do nasledujúceho každý mesiac - zmení počas mája svoje znamenia Venuša aj Mars, Merkúr dokonca až dvakrát. A tiež tajomná Lilit.

Prechody planét v máji chronologicky:

3. mája večer prechádza Lilit na ďalších približne deväť mesiacov z Vodnára do Rýb. Čo nám to môže priniesť?
6. mája v
ečer prejde Merkúr z Barana (možno sme boli bystrejší, v reči impulzívnejší a asi aj hádavejší) do znamenia Býka (dá sa očakávať praktickejšie, manažérske myslenie),
15. mája okolo obeda prejde Venuša z Barana do nasledujúceho znamenia Býka.
16. mája
skoro ráno prechádza Mars z Blížencov do znamenia Raka
21. mája
predobedom príde k najvýznamnejšej astrologickej udalosti tohto mesiaca - Slnko opúšťa znamenie Býka a prechádza do znamenia Blížencov.
Skoro zároveň so Slnkom prejde tiež
21. mája, ale tesne poobede z Býka do Blížencov aj Merkúr (prinesie nám rýchle, presné vyjadrovanie, aj zvedavosť)

Všetci vieme, že Venuša a Mars vplývajú na oblasť partnerstiev a všetkého, čo s tým súvisí. Prvú polovicu mája budú obidve planéty predsa len v harmonických "mužských" znameniach, druhú polovicu tiež v súladných "ženských". To je pozitívna správa.
Podrobnejšie si ich vplyv na vaše konkrétne znamenie môžete pozrieť pre záver jari tu.

Ďalšie planéty počas tohto mesiaca znamenie nezmenia,
Retrográdny Jupiter -
v horoskope vypovedá o možnostiach, o rozvoji na všetkých úrovniach, o šťastí... - prejde počas mesiaca z 24.-ho na 21.-vý stupeň znamenia Strelca.
Retrográdny Saturn -
v horoskope predstavuje fázu dozrievania a žatvy - bude počas mája medzi 21.-vým a 20.-tym stupňom znamenia Kozorožca.

A teraz už známejší Chirón sa nachádza v prvej dekáde znamenia Barana, medzi piatym a šiestym stupňom tohto znamenia.

Planéty najvzdialenejšie od Slnka sa pohybujú Zverokruhom veľmi pomaly, tie najpomalšie - Urán, Neptún a Pluto - prechádzajú počas jedného mesiaca asi len jedným stupňom určitého znamenia Zvieratníka. Zvyčajne býva ich astrologický vplyv - keďže trvá dlhšiu dobu - neprehliadnuteľný.
Neptúna nájdeme počas mája na 19.-om stupni znamenia Rýb a
Pluta
- je tiež v retrográdnej fáze - medzi 24.-tým a 23.-tím stupňom znamenia Kozorožca.
Tranzity týchto planét naším Osobným horoskopom určujú veľké životné témy nášho života, ich aspekty na planéty v našom Osobnom horoskope zasa naznačujú fázy kríz a premien.

Vplyv tranzitujúcich planét, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné pôsobenia a tým ich dopady minimalizovať.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk

alebo zavolajte.

Pozrite aj vplyv planét počas uplynulých mesiacov


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.08.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-maj-2019.php


Koniec článku.