Vplyv planét v marci 2019

Planéty budú aj v marci obiehať okolo Slnka po svojich dráhach, prechádzať jednotlivými znameniami Zvieratníka. Udalostí, ktoré prinesú zmenu astrologickej klímy budeme mať viac ako v minulom mesiaci. Zmeny sa prejavia u všetkých tzv. Osobných planét, okrem Merkúra prejdú z jedného do nasledujúceho znamenia všetky. Venuša to stihne počas marca dokonca dvakrát. A Merkúr bude vyše tri týždne retrográdny, symbolicky sa vydá na cestu naspäť, preskúmať naše doterajšie rozhodnutia a postoje.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.05.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-marec-2019.php


Ale máme tu aj jednu nie bežnú zmenu - Urán po približne siedmych rokoch opustí znamenie Barana a prejde do Býka, v tomto znamení zotrvá tiež približne rovnako dlho. 

Planéty Chirón, Urán, Neptún a Pluto prechádzajú horoskopom najpomalšie, aj pôsobenie ich aspektov trvá celé mesiace, s prestávkami niekedy až tri roky.
Pluto bude počas marca medzi 23. a 24.-tým stupňom Kozorožca,
Neptún prejde z 16.-teho na 18.-ty stupeň Rýb,
Urán z 30.-ho stupňa Barana na 2.-hý stupeň Býka,
Chirón z 1.-ho na 3.-tí stupeň znamenia Barana,
Saturn z 18.-ho na 20.-ty stupeň Kozorožca,
a Jupiter z 22.-ho na 25.-ty stupeň znamenia Strelca.

Saturn prechádza jedným znamením približne dva a pol roka, Jupiter asi rok. Charakter vplyvu Jupitera a Saturna nájdete tu. Pôsobenie ich aspektov môžeme vnímať niekoľko týždňov.
Všeobecný, prevažne obmedzujúci vplyv Saturna má asi 7 a pol ročný cyklus.

Tie rýchlejšie planéty: Merkúr, Venuša a Mars - k nim radíme aj Slnko a Lunu, tzv. Svetlá - prechádzajú jedným znamením od približne dvoch týždňov do asi mesiaca a pol, ich aspekty pôsobia niekoľko dní.

Venuša a a Mars vplývajú aj na oblasť citov, lásky a partnerských vzťahov

Rýchla Luna prechádza jedným znamením približne dva a pol dňa, jej vplyv trvá pár hodín. Počas marca prejde celým horoskopom a ešte jedným ďalším znamením, ráno prvého marca bude v Kozorožcovi a posledného marca skončí vo Vodnárovi.

Planéty počas  marca chronologicky:

1. marca večer prejde Venuša z Kozorožca do Vodnára.
5. marca
večer sa stane Merkúr na 30.-tom stupni Rýb retrográdny.
6. marca
pred obedom prejde Urán z Barana už definitívne do znamenia Býka.
20. marca
pár minút pred polnocou príde k najvýznamnejšej marcovej udalosti - Slnko opustí znamenie Rýb a prejde do znamenia Barana - začína nový astrologický rok.
26. marca
neskoro večer prejde Venuša z Vodnára do Rýb.
28. marca
poobede sa stane už spomínaný retrográdny Merkúr znovu direktívny. 
31. marca
ráno prejde Mars z Býka do Blížencov.

Dôležitý je aj vzťah Luny - po oblohe najrýchlejšie sa pohybujúceho nebeského telesa - voči Slnku:
6. marca podvečer bude v znamení Rýb nov (Luna a Slnko v konjunkcii)21. marca nadránom bude spln vo Váhach (opozícia Luny z Váh a Slnka z Barana),

Vo všeobecnosti sa každá planéta nachádza nejakú dobu v určitom znamení. Ako najvýraznejšie pociťujeme zmeny - ako jednotlivci i ako ľudstvo všeobecne - keď sa presúvajú z jedného do nasledujúceho znamenia tie najvzdialenejšie planéty, Urán, Neptún, Pluto a Chirón (aj Dračia hlava). Ale tiež aj tranzity tzv. spoločenských planét, Jupitera a Saturna (aj Lilit) naším Osobným horoskopom.
Z pohľadu jednotlivca každá planéta súčasne tranzituje aj konkrétnym astrologickým domom jeho Osobného horoskopu, tým určuje časť vplyvu na určité konkrétne oblasti jeho života.
Tranzitujúce planéty zároveň vytvárajú aspekty na planéty v jeho Osobnom horoskope - to je ďalšia časť symbolického vplyvu planét na náš život.
A toto sú podklady, z ktorých vychádzajú astrologické predpovede na určité obdobie pre konkrétneho jednotlivca.

Vplyv tranzitujúcich planét na náš Osobný horoskop, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné dopady.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk alebo zavolajte.

Ďalšie, všeobecné informácie o vplyvoch a účinkoch jednotlivých planét som aktuálne spomenul v rozboroch pre uplynulé mesiace


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.05.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-marec-2019.php


Koniec článku.