Vplyv planét v októbri 2017

Planéty budú aj v októbri obiehať okolo Slnka po svojich dráhach, prechádzať jednotlivými znameniami Zvieratníka. Tie najpomalšie - od Slnka najvzdialenejšie - planéty zostávajú v rovnakom znamení ako v tých prechádzajúcich mesiacoch, ale tento mesiac sa k tzv. Osobným planétam - tie prechádzajú z jedného do nasledujúceho znamenia každý mesiac - pridá aj Jupiter. Ďalšou zaujímavosťou je, že žiadna z planét nezmení počas októbra svoj chod; ani z priameho na retrográdny, ani naopak.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-oktober-2017.php


Planéty Chirón, Urán, Neptún a Pluto prechádzajú horoskopom najpomalšie, ich aspekty trvajú mesiace, s prestávkami niekedy až tri roky.
Pluto bude počas apríla medzi 17.-tym a 18.-tym stupňom Kozorožca,
Neptún - je retrográdny - prejde z 13.-teho na 12.-ty stupeň Rýb,
Urán - je tiež retrográdny -  z 28.-meho na 27.-my stupeň Barana,
Chirón z 26.-teho na 28.-my stupeň znamenia Rýb
a Saturn z 23.-ho na 25.-ty stupeň znamenia Strelca.

Saturn prechádza jedným znamením približne dva a pol roka, Jupiter asi rok. Charakter vplyvu Jupitera a Saturna nájdete tu. Pôsobenie ich aspektov môžeme vnímať niekoľko týždňov.
Všeobecný, prevažne obmedzujúci vplyv Saturna má asi 7 a pol ročný cyklus.

Tie rýchlejšie planéty: Merkúr, Venuša a Mars - k nim radíme aj Slnko a Lunu, tzv. Svetlá - prechádzajú jedným znamením od približne dvoch týždňov do asi mesiaca a pol, ich aspekty pôsobia niekoľko dní.

Venuša a Mars vplývajú aj na oblasť citov, lásky a partnerských vzťahov

Rýchla Luna prechádza jedným znamením približne dva a pol dňa, jej vplyv trvá pár hodín. Počas októbra prejde celým horoskopom a ešte jedným ďalším znamením, od rána prvého októbra bude vo Vodnárovi a posledného októbra skončí v Rybách.

Prechody planét v októbri chronologicky:

10. októbra poobede prejde už spomínaný Jupiter z Váh do Škorpióna, na približne rok sa môžu tešiť znamenia vodného živlu.

14. októbra na obed prejde Venuša z Panny do Váh.

17. októbra pred obedom prejde Merkúr z Váh do Škorpióna.

22. októbra večer prejde Mars z Panny do Váh.

23. októbra ráno príde k najvýznamnejšej októbrovej udalosti
- Slnko opustí znamenie Váh a prejde do znamenia Škorpióna.

Dôležitý je aj vzťah Luny - po oblohe sa najrýchlejšie pohybujúceho nebeského telesa - voči Slnku:
5. októbra večer bude spln v Baranovi (opozícia Luny v Baranovi a Slnka z Váh) a
19. októbra tiež večer bude v znamení Váh nov (Luna a Slnko v konjunkcii).

Vo všeobecnosti sa každá planéta nachádza nejakú dobu v určitom znamení. Ako najvýraznejšie pociťujeme zmeny - ako jednotlivci i ako ľudstvo všeobecne - keď sa presúvajú z jedného do nasledujúceho znamenia tie najvzdialenejšie planéty, Urán, Neptún, Pluto a Chirón (aj Dračia hlava). Ale tiež aj tranzity tzv. spoločenských planét, Jupitera a Saturna (aj Lilit) naším Osobným horoskopom. Viac ...
Z pohľadu jednotlivca každá planéta súčasne tranzituje aj konkrétnym astrologickým domom jeho Osobného horoskopu, tým určuje časť vplyvu na určité konkrétne oblasti jeho života.
Tranzitujúce planéty zároveň vytvárajú aspekty na planéty v jeho Osobnom horoskope - to je ďalšia časť symbolického vplyvu planét na náš život.
A toto sú podklady, z ktorých vychádzajú astrologické predpovede na určité obdobie pre konkrétneho jednotlivca.

Vplyv tranzitujúcich planét na náš Osobný horoskop, rozbor a výklad Prognostického horoskopu - po úvodnom Osobnom horoskope - nám môže ukázať budúce trendy a tendencie, zvýšenú pravdepodobnosť šťastných okolností aj možných obmedzení, vždy pre určité konkrétne oblasti nášho života a pre určité obdobie. Jednoducho to, čo akosi "visí vo vzduchu", to čo pre nás chystá budúcnosť, osud...

Ak o týchto vplyvoch vieme, môžeme ich lepšie využiť, aj sa vhodne pripraviť na ich možné dopady.

Ak máte záujem o astrologické výklady, pre seba či pre niekoho z blízkych - napíšte mi na mail:  jurasek (zavináč) jurasek (bodka) sk alebo zavolajte.

Ďalšie, všeobecné informácie o vplyvoch a účinkoch jednotlivých planét som aktuálne spomenul v rozboroch pre uplynulé mesiace

Letmý odhad vplyvov nasledujúceho astrologického roku 2017-18 som načrtol tu.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/astrologia/vplyv-planet-oktober-2017.php


Koniec článku.