Ako pochopiť celosvetovú krízu - prišlo emailom

Kedysi v Indii do jednej dediny prišiel muž a oznámil, že vykupuje opice a za každú dá 3 doláre. Dedinčania vedeli, že v okolí je veľa opíc, a tak prestali hospodáriť na svojej pôde a všetci išli chytať opice. Muž naozaj kúpil stovky opíc za dohodnutú cenu. Ale počet opíc v prírode sa brutálne znížil. Tak dedinčania poľavili v úsilí a vrátili sa k hospodáreniu. Na to muž oznámil, že bude kupovať opice po 7 dolárov. Toto znovu vyburcovalo dedinčanov a opäť začali chytať opice.

 

Ale množstvá opíc sa zase znížili a ľudia sa vrátili na svoje farmy.
Muž zvýšil ponuku na 10 dolárov, ale už bolo veľmi ťažké chytiť nejakú opicu.
Muž teda oznámil, že bude kupovať opice za 50 dolárov za kus, a pretože musí na čas odísť do mesta, bude ho zastupovať jeho asistent, ktorý bude v jeho mene opice vykupovať.
Akonáhle muž odišiel, asistent zvolal dedinčanov a povedal: Pozrite sa, v týchto klietkach je 5000 opíc, ktoré môj šéf od Vás kúpil. Každá táto opica má cenu 50 dolárov. Ja Vám ich predám za 30 dolárov, a keď sa šéf vráti z mesta, Vy mu ich môžete predať po 50 dolárov. Dedinčania dali dohromady všetky úspory a opice kúpili naspäť.

Od toho času už nikdy nevideli šéfa ani jeho asistenta...
len opíc bolo všade okolo toľko, ako na začiatku - a peniaze zmizli.

PS: ak ste trik pochopili - vitajte na Wall Street a v MMF!
A teraz už viete, prečo nám zlikvidovali naše strojárenstvo a hospodárstvo a prečo sa seje repka.

ˆ Milan Jurášek, 21.04.2013


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia