Možno... - vianočný darček zadarmo sa vždy hodí

Možno som iba priopatrný a a po prečítaní včerajšieho emailu - je na konci článku - príliš nedôverčivý a nič by sa nestalo. Hoci tí dvaja patrili medzi tých našich opálenejších spoluobčanov. A možno by som skončil pováľaný, s rukou privretou v okienku auta šoféra, ťahaný popri aute par (desiatok) metrov, bez peňaženky, kľúčov, a možno aj bez auta. Možno mám iba veľké oči...Možno. No ale po poriadku, čo sa mi dnes okolo obeda prihodilo...

Práve som sa chystal nastúpiť do auta, zaparkovaného čiastočne na chodníku na Seberíniho, pred hotelom Bratislava v smere akože do sídliska - ku Kocke. Naproti zastavilo biele auto a šofér Róm, Cigáň - či ako sa teraz nazývajú -  sa slovensky, možno s nejakým českým prízvukom pýtal, kadiaľ je cesta na Brno. Hovorím im, no to je na druhej strane Bratislavy, lepšie ísť cez Petržalku; pôjdete na križovatke doľava, potom doprava a na tej ďalšej doľava a na most.
A on že dík a tak žoviálne, že chytaj - a hodil mi bezchybne, cez ulicu (je dosť úzka) do rúk krabicu s holiacim strojčekom. Všimol som si, že nebola nová.
A ja že čo ako?
A on, to je pozornosť firmy, a že poď, podaj mi ruku - a vystrčil svoju.
A ja - zapli mi radary (aj pod vplyvom doleuvedeného emailu); nakoniec, nie som podnikateľ, aby som podával ruku stále a komukoľvek - že nie. A že čo to je, nechcel som ísť k nemu.
A on - a neviem či nepovedal, že masážny strojek a nie holiaci, no poď sem a podaj mi ruku.
A ja, že ja to nechcem (ale mal som tú krabicu v rukách, čo s ňou?), že tu to máš a hodil som mu to cez ulicu naspäť. Nemal som takú presnú mušku ako on, krabica narazila do dverí pod okno, ja som sadal do auta, zatlačil pre istotu štuplík, štartoval a ešte videl, ako priotvoril dvere, krabicu zodvihol a auto odišlo.

Pôvodne som sa chcel otočiť a ísť po Seberíniho ulici naspäť, ale - najmä, keď som videl, že zabočili skôr doľava (je tam parkovisko - nešli sa tam otočiť?)  - radšej som "prchal". Čo keď by chceli odo mňa za peniaze, že som strojček hodením poškodil. Ak by ma teda nejako zastavili.
Takže som radšej zmenil plán a ani som nešiel kúpiť výborný prievozský chlebík.

Ani teda neviem, či v tej krabici naozaj holiaci strojček bol, ani to, koľko títo naši spoluobčania pri hľadaní cesty do Brna už holiacich strojčekov rozdali a či ich majú pripravených dosť, aby teda do toho Brna došli.
No neviem ani, či im náhodou nekrivdím. Sedím si tu za PC a píšem a oni sú už možno na polceste do Brna.

A čo keď to bol preoblečený Santa Claus? 

No ale pozrite si aj tento - už spomenutý - email: 

Musím sa s vami podeliť o jeden nechutný a frustrujúci zážitok ktorého som bol dnes priamym účastníkom.

Bol som dnes v Tatra banke na pobočke v Avione ( Hypernova) v Ružinove vyberať väčší obnos peňazí. Transakcia prebiehala štandardne, na pobočke takmer nikto, hlavne pri pokladniach. Z banky som ešte odbehol na poštu zaplatiť šeky a potom som chcel ísť na Tomášikovu do ČSOBčky. Normálne som odišiel z parkoviska smerom do Ružinova cez železničné priecestie na Ivánskej ceste. Tam na koľajniciach stál nejaký blbec na striebornej oktávii zo značkou SC čo chcel silou mocou odbočiť do ľava smerom na Vrakuňu, napriek tomu, že je tam zákaz odbočenia. Asi po minúte som na neho zatrúbil a napokon sa pohol doprava tak ako ja. Po pár metroch som mal pocit že mám asi defekt. Tak som hneď odbočil na parkovisko pri Kozmose. Vyjdem z auta a naozaj , pravé zadné koleso bolo prázdne. Tak nasratý ako brigadír začínam z opravou. Keď som dával auto na hever počujem nejaké šťuknutie. Zdvihnem hlavu a vidím cez okno nejakú postavu v čiernej bunde pri okne z opačnej strany auta. Tak som sa k nemu okolo auta rozbehol za hlasného kriku a šľahol som ho kľúčom na povoľovanie matíc do ramena. Ten na mňa vytiahol pištoľ a s cudzím prízvukom na mňa kričal „ co se stálo? Pókoj, pókoj !“ a pomaly cúval smerom do sídliska. Kým prišli policajti stihol som akurát vymeniť koleso. Ukázali mi fotky asi 30 Albáncov a Ukrajincov ktorí operujú v rámci Ružinova. Nebol tam, ale ešte teraz si na 99% pamätám jeho ksicht. Napokon ma odprevadili až do druhej banky a počkali kým vyjdem z autom s parkoviska.

To, že idem do banky nevedel nikto, nakoľko som sa tak rozhodol asi 20 minút pred tým. Pri transakcii nebol okolo mňa nikto a keď som dával peniaze do obálky snažil som sa postaviť tak, aby nebolo vidno cez presklené okná z vonku. Okrem mňa, pracovníka za prepážkou a druhého pracovníka, ktorý prišiel potvrdiť moju identitu a podpis nikto nevedel o aký obnos sa jedná. Ten druhý zamestnanec, ktorý po kontrole odišiel mal dosť času informovať niekoho vonku. Myslím, že kvôli pár eurám by asi nestálo za to urobiť takúto vec. Teraz už viem, že aj auto na prechode neodbáčalo do zákazu iba tak. Za ten čas mohol ktokoľvek zozadu pribehnúť a prepichnúť mi pneumatiku.

Nikdy som nechápal ľudí v podobnej situácii, ako môžu zabudnúť zamknúť auto, keď má v aute peniaze. Dnes to už plne chápem. Prší, ponáhľate sa na nejaké rokovanie a vy musíte vymieňať koleso. Peniaze v aute je asi to posledné na čo práve myslíte. Našťastie sa tento krát okrem prerezanej pneumatiky nič vážnejšie nestalo.

PS: Je pred Vianocami. Ľudia zvyknú z banky vyberať väčšie sumy peňazí. Prepošlite tento mail svojim známym. Ak by sa dostali do podobnej situácie, možno ich napadne zamknúť auto skôr ako začnú niečo opravovať.

 

ˆ Milan Jurášek, 26.11.2010


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia