Dôverujte svojmu vnútornému vedeniu

Pani Zita (12.12.1960, 15:30, Lučenec) sa po rozvode sama stará o dve deti. Píše: považujem ich za najväčšie šťastie, ktoré ma v živote postretlo, ale zároveň asi jediné. Odkedy sú väčšie a majú svoje záujmy a priateľov sa čoraz častejšie sama seba pýtam: je toto naozaj všetko, čo som mohla čakať od života? Zmocňuje sa ma pocit, že by sa v mojom živote už konečne mohlo niečo stať, pretože takto to už ďalej nechcem.

Milá pani Zita, nečudujem sa, že svoj život pri každodenných povinnostiach vnímate ako jednotvárny a nezaujímavý. Z astrologického hľadiska ste ovplyvňovaná najmä transformujúcim Plutom, ktoré prechádza nad vaším Slnkom (v dome partnerstva), ktoré predstavuje naše Ja. Tento proces býva niekoľkoročný (Pluto prechádza horoskopom veľmi pomaly a chvíľami viac, chvíľami menej aktivuje proces premeny), predstavuje odtíňanie koreňov a trhanie starých väzieb v našom živote; nečudo, že veľa ľudí ho vníma bolestne. Učí nás však pokore. Berte túto skúsenosť ako šancu zbaviť sa starého a nepotrebného; toho, čo sa prežilo a čo pre svoj vývoj už nepotrebujete. Nie každému sa dostane výsady prejsť celkovou očistou a úplnou transformáciou osobnosti (Pluto prejde počas jedného ľudského života len asi jednu tretinu zverokruhu). Keďže na tomto vašom prerode sa zároveň zúčastňujú aj ďalšie planéty: Saturn a Urán, je pravdepodobné, že strácate istoty skoro vo všetkom; pravdepodobná je zmena partnerských a profesijných vzťahov, náhle zmeny, ohrozenie kariéry, strata miesta, pesimistické nálady, odriekanie, strety s nečakane príkrym správaním. Možno ste prešli aj určitými zdravotnými problémami a s tým spojeným trápením. Je to však aj doba dozrievania osobnosti, hľadania svojho poslania a zároveň aj pripravenosti na nový začiatok. 
Moja rada: Mali by ste sa zamerať na budúcnosť a jasne si definovať, čo vlastne chcete. Nebude to pre vás až také ťažké, okrem silného slnečného znamenia - optimistického Strelca - ste výrazný realistický Kozorožec, a ten vždy vie nájsť východisko; aj zemský živel je vo vašom horoskope najsilnejší. 
Myslím si, že vo svojom živote postrádate blízku dušičku, s ktorou by ste mohli zdieľať spoločné sny a podeliť sa o svoje vnútorné svety (alebo ste ju práve v tomto období, v procese odstraňovania balastu stratili), no nezúfajte. Vaše progresívne Slnko prechádza nad Venušou - planétou lásky; moje skúsenosti hovoria, že táto konštelácia skoro vždy znamená vnútornú pripravenosť na prijatie nového partnerského vzťahu. Aj keď nezávislé Strelkyne bývajú často osamelé a vôbec sa nevydajú, alebo sa po vydaji neskôr rozvedú (spolu s Vodnárkami vysoko vedú v štatistike rozvodovosti), v strednom veku sú už vyzreté osobnosti, schopné zdieľať dobré i zlé. 
Vy ste duchovná bytosť, ktorá si má v tomto živote veľa čo odčiniť (vidím tam určité karmické väzby). Povinnosť byť dobrou ženou a matkou ste naplnili, teraz treba ísť s dôverou - a tú ako Strelec máte - ďalej. Keď doba dozreje, spomínanému prerodu sa nebudete brániť a udalosti necháte voľne plynúť, príde to, čo prísť má a vy budete spokojná. Zatiaľ sa duchovne vzdelávajte, vyhľadávajte prostredie a ľudí, ktorí by vás mohli obohatiť a dôverujte svojmu vnútornému vedeniu.

ˆ Milan Jurášek, 10.03.2005


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia