Horoskop na týždeň od 1.8. do 7.8.2016

Štart tohto týždňa by mal dopadnúť nad očakávanie. Uspejú najmä tí trpezlivejší, tí ktorí si svoje úlohy a projekty dobre pripravili a počas predchádzajúceho víkendu buď opatrne začali alebo aspoň dali vedieť tým správnym osobám. Iní zasa na posty a kšefty kašlú, pre nich bude prioritou spontánnosť, sloboda a nezávislosť v partnerstve i všeobecne, rýchle zoznámenia i koncovky. Na ďalších však môžu ťažkosti z víkendu - možno aj "naschvály" či podrazy od tých, čo by to nečakali - dopadnúť plnou váhou. V strede týždňa sa budeme môcť spoľahnúť na brilantné myslenie aj ...

 

... originalitu. Tenzie, ktoré sa môžu prejaviť vnútorným napätím i vonkajšími udalosťami náročnými na vybalansovanie sa tento týždeň sústredili do víkendových dní. Majme to na pamäti, nerobme neodvolateľné rozhodnutia, nič nepodpisujme, nedajme sa "opiť rožkom"! A neriešme partnerské problémy ani nevyhľadávajme zblíženia na jednu noc!

Astrologické zaujímavosti: V utorok večer prechádza Mars zo Škorpióna do Strelca. Je to už po druhýkrát v tomto roku, prvý raz to bolo začiatkom marca. Neskôr sa ale jeho smer zmenil a Mars retrográdnym pohybom prešiel koncom mája zo Strelca naspäť do Škorpióna. Podrobnosti o putovaní Marsa nájdete tu, tu, tu a tu.
Od piatka podvečer sa presvedčivosť znamenia Leva o niečo zníži, Venuša prechádzaj z Leva do nasledujúcej Panny. A pridá sa k Merkúrovi, Jupiterovi a Dračej hlave, ktoré už v tomto znamení sú. Môžme povedať, že energie znamenia Panny "prevalcujú" tie zo znamenia Leva (v Levovi zostáva len osamotené Slnko). Takže na ďalšie dva "levovské" týždne by sme s mimoriadne vysokými teplotami rátať asi nemali, budú teplotne skôr podpriemerné.
V utorok pred polnocou bude v znamení Leva aj vrcholiť nov. Tradične býva spájaný s novým začiatkom; už máte niečo prichystané, čo hodláte/treba rozbehnúť?

Luna na svojej ceste oblohou a znameniami prejde z Raka (bude v ňom do utorka nadránom) do Leva, vo štvrtok ráno prejde do Panny, kde bude až do soboty večera. Zvyšok soboty a nasledujúcu nedeľu bude potom Luna prechádzať znamením Váh.
K náročnejším hodinkám - z hľadiska okamžitej polohy Luny a jej aspektov na ostatné planéty a ďalšie citlivé body horoskopu - by sa dali priradiť hneď tie prvé pondelňajšie a iste aj v pondelok podvečer, v utorok podvečer a tiež v piatok nadránom.     

Letné lásky prichádzajú, odchádzajú, môžu priniesť veľa radosti no aj komplikácie. Chcete sa v tom, čo sa práve deje lepšie vyznať? Pomôže Vám astrológia!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 2 3 2 2
Býk 3 4 4 3 1 1 2
Bli 3 3 3 3 4 3 3
Rak 2 3 2 2 1 2 3
Lev 2 1 1 2 2 2 1
Pa 1 2 2 1 1 1 2
3 1 1 2 2 2 2
Ško 1 4 3 2 3 2 2
Str 3 3 3 3 4 3 3
Koz 4 2 2 2 3 2 3
Vod 2 2 2 2 3 2 1
Ry 2 4 4 3 4 3 4

ˆ Milan Jurášek, 02.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia