Horoskop na týždeň od 10.4. do 16.4.2023

Veľkonočné sviatky máme prakticky za sebou, začíname svetským sviatkom, Veľkonočným pondelkom. Veľká časť z nás práve pondelok prežíva najintenzívnejšie, šibačkou a oblievačkou. Už niekoľko týždňov bola hodne exponovaná Venuša, symbol harmónie, vzájomnosti, príťažlivosti a lásky. Možno nám aj zasiahla do života, či pozitívne alebo skôr opačne ukážu ďalšie dni, týždne a mesiace. Venuša bude aktívna aj v tomto týždni, dokonca dvakrát. V jeho prvej polovici (trigón s Plutom) zintenzívni city a túžbu, zvýši originalitu a vášnivosť, milenci by si "zniesli modré z neba", poteší aj...

... tých v dlhodobých partnerstvách. V ďalších dňoch (vplyv jej kvadratúry s obmedzujúcim Saturnom) môže priniesť - a nielen do vzťahov a voči blízkym osobám - chlad, blokovanie spontánnosti, nedorozumenia a konflikty.
A najlepšie nakoniec: od uplynulého víkendu pôsobiaca ohnivá energia (Slnko v konjunkcii s Jupiterom v Baranovi) bude najsilnejšia v stredu, ale pokryje  celý týždeň. Zabezpečí nám príjemné dni, prinesie nám optimizmus, aktivitu, túžbu zažiť čo najviac, šťastné náhody, študujúcim a podnikajúcim úspech.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas apríla

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tento aj ďalší týždeň pre Baranov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: V utorok ráno príde k výraznejšej zmene astrologickej klímy: Venuša opúšťa znamenie stabilného, zemitého  Býka a prechádza do premenlivých vzdušných Blížencov. Na ďalšie skoro štyri týždne môžme rátať s väčšou potrebou kultúrneho vyžitia aj umeleckého vyjadrenia, prinesie nám zvedavosť a do vzťahov možno aj túžbu po zmene (z tej zvedavosti :), alebo pri hľadaní skúseností). A veľmi silné energie znamenia ohnivého Barana to len podporia.   

Luna bude do utorka večera prechádzať Strelcom, do štvrtka pred polnocou Kozorožcom a do nedele po polnoci Vodnárom. Prakticky celú nedeľu strávi potom Luna v nasledujúcom znamení Rýb.

 A ako sa prejaví Luna vo vzťahu k iným planétam?
(aj v tomto týždni bude vplyv Luny menej výrazný ako zvyčajne)

O Veľkonočnom pondelku som už písal (posledná veta), utorok (najmä pracovnú dobu) poznačí Neptún zasnenosťou, nekonkrétnosťou a rôznymi únikmi z reality,
stredajšie doobedie (Mars) zasa podráždenosť a výbušnosť, takisto aj štvrtok - treba nájsť pre nadbytok energie konštruktívne využitie!
Z piatka bude ťažšie poobedie a večer, nehádajme sa, netlačme na pílu, a bude dobre.
V soboty by mala byť príjemnejšia atmosféra už od obeda, v nedeľu buďme ale doobeda láskavejší a ústretovejší,  večer zasa presvedčíme aj presadíme to svoje.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 5 5 3 3 3
Býk 2 4 2 2 3 3 3
Bli 4 4 2 2 3 3 3
Rak 2 3 5 5 4 2 3
Lev 1 1 3 3 2 2 2
Pa 5 5 2 2 5 5 4
2 2 3 3 1 1 3
Ško 2 2 2 2 3 3 1
Str 1 1 3 3 1 1 3
Koz 3 3 1 1 2 2 1
Vod 3 3 2 2 2 2 2
Ry 3 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 09.04.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia