Horoskop na týždeň od 10.6. do 16.6.2024

Posledný týždeň výraznej dominancie energií intelektuálnych, no nestálych Blížencov, ich patrón, bystrý Merkúr prechádza druhou polovicou tohto znamenia. Dokonca v piatok večer sa spojí so Slnkom (energia), to merkúrovsko-blíženecké kvality ešte umocní. Využime tieto dary, niečo (aj odkladané) premyslime, rozbehnime, dotiahnime, dohodnime, podajme žiadosti... Lepšie bude finalizovať tieto projekty až od štvrtka, v stredu sa do Merkúra oprie kvadratúrou Saturn, ktorý by mohol zbytočne niečo z toho spochybniť. Tak ako v závere minulého týždňa pribrzdil v rozlete Venušu (dozvuky problémov s našimi najdrahšími...

... môžme zažívať aj v pondelok) a najmä Slnko. Určitú ťažobu môžme pociťovať do utorka, najmä tí, ktorým Saturn počas uplynulého víkendu "nedovolil dýchať". Počas prvých troch dní "budú na nože" aj Mars s Plutom - netlačme teda príliš na pílu!
Pre iných môže byť týždeň aj líečebný, regeneračný. Chirón z posledného dekana znamenia Barana bude mať niekoľko sextilov na Venušu, Slnko aj Merkúra. Vytvorí podmienky si (nechať) pofúkať boliestky, zdôveríme sa (partnerovi aj blízkym), čo nás zraňuje, prípadne tam kde treba aj v debate zatlačíme.
Víkend môže byť (tak ako ten minulý) až príliš náročný, dynamický a nekonkrétny. O priveľa romantiky aj sklamania z nereálnych očakávaní sa môže postarať "zamlžovač" Neptún z posledného stupňa znamenia Rýb (kvadratúry na Merkúra aj Venušu (hoci presné = najsilnejšie až budúci pondelok). Neprimerané tlaky zasa môže vyvinúť nevypočítateľná Lilit - tiež kvadratúrou, ale zo znamenia Panny na rovnaké planéty. Bude sa to teda týkať vzťahov a komunikácie, ale aj nákupov, rozhodnutí pod tlakom a pod...

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v júnii
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Slnko s Venušou prechádzaj ú posledným dekanom znamenia Blížencov, všetky vzdušné znamenia (no čiastočne aj ohnivé - Baran a Lev) sa budú vyhrievať v žiari ich energií. Tí z posledných dekanov dvojnásobne. Mars sa udomácňuje v znamení Býka, pozitívne je, že  už toľko "nedupe na plyn".

Luna prejde počas týždňa len troma znameniami. Do stredy rána bude v ohnivom Levovi, do piatka večera zemskou Pannou a až do konca víkendu ju nájdeme vo vzdušnom znamení Váhy.
Luna svojím vplyvom v tomto týždni nezasiahne do celkového diania tak výrazne ako v tých predchádzajúcich.
V pondelok si rozhodnutia nechajme až na večer, v utorok to bude opačne, večer radšej nič neriešme, čas okolo obeda bude vhodnejší. Aj v stredu dosiahneme počas obedných hodín viac.
Vo štvrtok večer pozerajte radšej film, najmä neriešte svoj vzťah! A v sobotu tak isto.
Piatok je ošemetný, tých výzíev, čo na nás čaká bude asi - ako hovoria bratia Česi - přespříliš (mne sa to slovo naozaj páči :) )
A nedeľa? Tiež asi budem doma jednať "potichúčky, poľahúčky :)

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť???
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 2 4 4
Býk 3 3 3 3 3 2 4
Bli 1 1 4 4 4 1 1
Rak 2 2 1 3 4 4 4
Lev 1 1 3 3 3 1 1
Pa 3 3 4 4 4 3 3
1 1 3 3 3 2 2
Ško 5 5 2 2 2 4 4
Str 2 2 5 5 5 2 2
Koz 2 2 2 2 2 3 3
Vod 4 4 4 4 4 2 2
Ry 3 3 5 5 5 3 3

ˆ Milan Jurášek, 09.06.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia