Horoskop na týždeň od 11.10. do 17.10.2021

Dni činorodosti pokračujú, konečne sa začínajú rozbiehať veci, ktoré z rôznych príčin doteraz akosi nešli. Budeme mať dosť energie aj príležitostí zatlačiť tam kde treba, počas šťastného piatka pomôžu aj priatelia alebo zásah osudu. Počas celého týždňa však väčšina planét vytvára medzi sebou mnoho aspektov v rozličných konfiguráciách, ktoré môžu mnohým z nás ponúknuť také - na prvý pohľad bezproblémové, len trochu riskantné - riešenia, ktoré sa nakoniec ukážu ako cesta nikam. Alebo do problémov, záleží na danostiach našich ...

... Osobných horoskopov. Kritické sú v tomto smere najmä víkendové dni, a nielen pre vzťahy.

Astrologické zaujímavosti: K Plutonovi, ktorý sa obrátil z retrográdneho do direktného pohybu počas minulého týždňa sa v tomto, hneď od pondelka pridáva direktný Saturn. To, čo sme od začiatku roka zažili sme mali možnosť v predchádzajúcich mesiacoch prehodnotiť, zintegrovať, aj dotiahnuť nedoriešené a teraz obohatení zodpovedne vykročíme kupredu.

Luna tento týždeň dorastá, v pondelok večer prejde zo Strelca do Kozorožca, v stredu pred polnocou do Vodnára a v sobotu skoro ráno do Rýb, v tomto znamení zostane až do konca víkendu.
To najlepšie, čo nám môže Luna v tomto týždni ponúknuť sa odohrá v piatok, jej konjunkcia s dobrotivým Jupiterom sa pridá k celkovej priaznivej konštelácii (trigón so Slnkom) a presvetlí celý deň.
Predchádzajúca streda a štvrtok sú komplikované dni, čo teda nemusíme vyriešiť, uzavrieť, odložme na tento priaznivý piatok.
Luna nám zaťaží aj víkend, sobota večer aj nasledujúce hodiny sú nevhodné pre partnerské aj iné druhy vzťahov, nedeľa bude dobrá snáď len pre umelecky založených, ináč môže priniesť rôzne zmätky. 

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

 A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 5 5 2 2 4 4
Býk 1 2 2 3 3 3 3
Bli 1 3 3 1 1 3 3
Rak 2 4 4 2 1 4 2
Lev 1 3 3 2 2 2 2
Pa 3 4 4 3 3 5 5
1 3 3 1 1 3 3
Ško 1 3 3 3 3 2 2
Str 1 2 2 1 1 3 3
Koz 1 2 2 2 2 2 2
Vod 1 2 2 1 1 2 2
Ry 2 2 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 10.10.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia