Horoskop na týždeň od 11.12. do 17.12.2023

Celkovo harmonický týždeň bude zarámovaný jedinými dvoma tenznými aspektami. Neharmónia z predchádzajúcej nedele (spomenul som ju v minulom rozbore) poznačí pondelok, najmä tých, ktorým to bežné nestačí a zvyknú mať pri rôznych príležitostiach "veľké oči" :). Tá druhá, z tejto nedele začne pôsobiť od polovice týždňa, môže priniesť únavu, pocity bezmocnosti a marnosti, polopravdy a klamstvá a až bezhraničný idealizmus. To môže skomplikovať naše životy, či už budeme na jednej či druhej strane "hracej plochy". Ešte by som mal spomenúť stredu až s troma...

... seskvikvadratúrami, tie predstavujú rôzne výzvy (zmarené príležitosti, nátlakovosť a samozrejme vzťahy - rôzne dusná v nich. Vo všetkých ostatných dňoch sa vyskytujú priaznivé, harmonizujúce aspekty, tie nám skoro zaručujú správnu orientáciu v budúcich trendoch, logické argumentovanie s primeraným dôrazom, ochotu aj odvahu postaviť sa za správnu vec, a tiež schopnosť v pokoji si vydebatovať s partnerom inú predstavu budúcnosti. Ale nenechajme si to až na víkendové dni! Streda a štvrtok budú ideálne :).

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v decembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Od septembra sa nám postupne začali pomalšie planéty vracať z retrográdneho do priameho smeru, takže "veci" sa postupne rozbiehajú a aj už rozbehli. Retrográdne zostali len tri: Jupiter, Urán a Chirón, tie sa nám vrátia koncom decembra, len Urán až v januári. A tento týždeň sa pridá k tým retrográdnym aj Merkúr (deje sa to trikrát do roka). Bude cúvať naspäť k znameniu Strelca, kde prejde pred Vianocami. Na niekoľko týždňov rátajme s tým, že to prežité v uplynulých mesiacoch  budeme skôr spracovávať ako riešiť navonok.

Luna bude do pondelka obeda prechádzať Škorpiónom, potom Strelcom (do stredy poobedia), ďalej Kozorožcom (do piatka večera) a počas víkendu potom Vodnárom. Niekoľko posledných víkendových hodín ju nájdeme už na prvých stupňoch znamenia Rýb.

Utorok večer aj noc na stredu až do rána poznačí nov na 21. stupni znamenia Strelca, presný v stredu o 0.32 hod. Ascendent na 1. stupni znamenia Váh, aj celková konštelácia partnerských planét naznačuje priaznivé pokračovanie mnohých vznikajúcich vzťahov, aj prínos diplomatických prístupov do riešenia konfliktov (áno, aj tam :) )

V pondelok si neodkladajme povinnosti, čo môžme, spravme radšej doobeda.
V utorok netlačme veľmi na pílu, to najlepšie nás čaká až po pracovnej dobe. Ale skoro ranné milovanie mnohých naladí aj nabudí :)
V stredu doobeda by sme nemali robiť závažné rozhodnutia, nič väčšie ani nekupujme a nič nepodpisujme. A neverme každému!
To isté platí aj počas štvrtkového doobedia (Luna bude v konjunkcii s Merkúrom), naše logické myslenie môže byť veľmi ovplyvnené emóciami a momentálnou náladou, pozitívne aj negatívne, podľa situácie.
Konjunkcia Luny s Plutom poznačí piatkové poobedie až do polnoci, mnohých čakajú silné emocionálne zážitky. Ako to spracujeme, záleží na okolnostiach. Môže to prehĺbiť intimitu a zohrané páry to iste privítajú, do iných (nielen partnerských) vzťahov to môže priniesť aj nečakané zmeny. Z prílišnej úprimnosti môže prísť aj k odcudzeniu a rozchodom.
Na sobotu večer by som si rande neplánoval, najmä nie to prvé :)!
Ani noc zo soboty nebude bezproblémová, najmä po polnoci. Večným ponocovačom "nepôjde karta", aj profesionálni šoféri by mali byť ostražitejší a robiť si odporúčané pauzy!
Celkovo však nedeľa mnohých poteší.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 1 1
Býk 3 4 4 2 2 5 5
Bli 2 4 4 2 2 2 2
Rak 3 4 4 4 5 4 2
Lev 1 1 1 2 2 2 2
Pa 1 3 3 1 1 2 2
2 2 2 3 3 3 3
Ško 2 2 2 2 2 3 3
Str 2 2 2 2 2 3 3
Koz 1 3 3 1 1 2 2
Vod 3 3 3 2 2 2 2
Ry 2 3 3 1 1 3 3

 

ˆ Milan Jurášek, 10.12.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia