Horoskop na týždeň od 11.2. do 17.2.2019

Ďalší náročnejší týždeň. Počas jeho prvej polovice buďme pozorní, najmä tí, ktorí ten minulý prežili alebo pociťovali ako až príliš dynamický. To čo sme zažili v minulých dňoch môže ešte gradovať. Cieľavedomosť sa zmení na neústupčivosť, neznášanlivosť až fanatizmus. Očakávajme skratové konania, nepripustime si permanentný stres. Mnohí budú až tak vytočení, že nedokážu prestať aj keď budú vedieť, že "tadiaľ cesta nevedie". Pre niekoho - ale to závisí na jedinečných konšteláciach v Osobnom horoskope - to môže pôsobiť až nehodovo - ponáhľajme sa preto pomaly! Záver týždňa už bude...

... pokojnejší, mnohým pomôže rozvážny pohľad či rada partnera, iní urobia závažné rozhodnutia ohľadom partnerskej budúcnosti, ďalší sa zoznámia s potenciálnym, slušne zabezpečeným partnerom. Iným však tento vplyv môže - najmä počas víkendu - priniesť do emocionálneho a najmä partnerského života rôzne neistoty až zábrany. (Jeden pohár dobrého červeného nemôže v takomto prípade uškodiť :-) ) 

Astrologické zaujímavosti: Od predchádzajúcej nedele máme Merkúra v Rybách a počas tohto týždňa, vo štvrtok tesne pred obedom prejde Mars z Barana do Býka. Tento prechod čiastočne oslabí vplyv konjunkcie Marsa (až prílišná dynamickosť) s Uránom (niečo nečakané, spontánne), ktorá vrcholí v stredu ráno. A ktorej vplyv sme pociťovali - a mnohým dal aj zabrať už od minulého týždňa. Zároveň prinesie aj prísľub, že dozvuky tak dlho nepotrvajú, že vplyv tohto aspektu cez víkend skončí.

Dorastajúca Luna prejde v pondelok pár hodín po polnoci z Barana do Býka a v stredu pred obedom do Blížencov. V piatok poobede prejde do Raka a v nedeľu poobede do nasledujúceho Leva. Počas týždňa tak prejde až piatimi znameniami.
V utorok tesne pred polnocou vytvorí Luna kvadratúru so Slnkom, táto zvyčajne prináša nepokoj a skratové reakcie. Tí, čo budú v posteliach (vlastných) sa však nemusia ničoho obávať. Ďalšie problematické hodinky môže Luna priniesť či zosilniť všeobecný účinok planét na ten-ktorý Osobný horoskop okolo polnoci zo stredy na štvrtok, aj vo štvrtok okolo obeda. 
Je tu aj priaznivý vplyv Luny, v utorok skoršie ráno, aj v piatok okolo obeda.

Samozrejme, toto sú všeobecné vplyvy, pre Váš konkrétny Osobný horoskop sa ich dá s výrazne väčšou pravdepodobnosťou vyvodiť - pozitívnych aj problematických - pre požadované obdobie výrazne viac. 
Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť! Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už začiatkom februára. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 1 1 1 3 3
Býk 1 1 2 2 1 2 2
Bli 3 3 3 4 3 3 3
Rak 1 2 3 4 1 2 3
Lev 5 5 2 2 2 4 3
Pa 2 2 4 5 4 2 2
3 3 3 3 3 5 4
Ško 4 4 2 2 2 2 4
Str 2 2 4 4 2 2 1
Koz 1 1 2 2 2 4 2
Vod 3 3 2 2 2 4 3
Ry 2 2 4 5 3 2 1

ˆ Milan Jurášek, 13.01.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia