Horoskop na týždeň od 11.3. do 17.3.2019

V závere týždňa sa teda rozhodne o víťazovi prvého kola prezidentských volieb. V prvých dňoch to bude aj o snívaní, že už aj o budúcom prezidentovi (viac nižšie, aj o šanciach kandidátov z "prvej ligy"). Pre mnohých to však bude to povestné ticho pred búrkou. Počas ďalších dní nás čaká viac harmonizujúcich aspektov ako tých nesúladných. Zodpovedné prístupy budú mať zelenú. Ale - od stredu týždňa si dajme pozor na prehnaný optimizmus, rátajme s aroganciou, pompéznosťou aj so sľubmi, čo zostanú len sľubmi. A aké budú vplyvy v jeho závere? Vraj dosť veľká časť voličov sa rozhoduje...

... až v posledných dňoch či v dni. A astrologických vplyvov je tam dosť, aj takých, aj onakých. Dominovať budú aspekty Merkúra (myslenie, komunikácia) z Rýb (oslabená vôľa); čiže rozhodnutia skôr intuitívne, ako logické. A Merkúr je v kvadratúre (tenzia, nesúlad) s Jupiterom v Strelcovi (idealizmus až naivita). Predpokladá sa strata kritického myslenia - toho povestného sedliackeho rozumu. Na druhej strane viac ľudí bude myslieť brilantne a prenikne za oponu mainstreamových "kalerábov". Pochopia "wo co go" a budú voliť zodpovedne, výhľadovo, s reálnym pohľadom na možné scenáre/varianty budúcnosti. A pre všetkých: víkend nám prinesie veľa šancí, ale aj sklamania, zmarené nádeje a neistoty z budúcnosti.

Jednou vetou o astrologických predpokladoch pre vybratých kandidátov.
Dáta mám z netu, časy narodenia nemám, odhad je teda len približný (časť dominánt vôbec nevidno), odchýlky môžu byť až veľmi výrazné. Podľa abecedy:

Zuzana Čaputová: presvedčila novými prístupmi, stále má "drajv" a do kariet jej hrajú "ženské zbrane" (no pre ženy-voličky to môže byť aj plus, aj mínus); ak na ňu ešte niečo "nevytiahnu", druhé kolo má isté.

Štefan Harabin: jeho prístup je tiež novátorský, aj zodpovednejší, ako si myslíme; mimo Ba bude výrazne presvedčivejší, uvidíme však, koľkí prídu voliť (šťastie prinášajúci Jupiter nie je na jeho strane).

Eduard Chmelár: môže rátať s Jupiterovou pomocou, podľa všetkého sa  umiestni až nečakane dobre (Urán - blesk z jasného neba) - má číslo 5, bude piaty, ak nie vyššie - a to je slušný výsledok.

Marian Kotleba: ako pri parlamentných voľbách, aj teraz má na svojej strane Urán (ale nie tak výrazne), sťažené podmienky zvládol, ale s výsledkom spokojný nebude - čakal (aj jeho priaznivci) viac.

Maroš Ševčovič: na to, že tieto voľby vyšli na obdobie, keď všetko vidí ako cez ružové okuliare (Neptún - zamlžovač) si vedie dobre (Saturn); na druhé kolo to však nevidím, tiež bude sklamaný.

A teda, kto by mohol byť ten druhý v druhom kole?
Naozaj len odhad - platí to vyššie uvedené - Harabin alebo Chmelár (z týchto tu - na ostatných kandidátov som sa nepozeral)

Astrologické zaujímavosti: Luna začne tento týždeň svoju púť znameniami v Býkovi. V utorok podvečer prejde do Blížencov, v tomto znamení bude až do štvrtka skoro do polnoci. V tom ďalšom, v Rakovi bude Luna až do nedele nadránom a zvyšok týždňa bude potom prechádzať znamením Leva.
Vo štvrtok predobedom vytvorí Luna kvadratúru, napäťovú väzbu so Slnkom. Je to neharmonický vzťah medzi mužským a ženským princípom, medzi tým vonkajším a tým vnútorným. Najmä tí citlivejší nebudú "vo svojej koži", pár hodín pred a poobede by mohli v rôznych, aj bežných situáciách zazmätkovať, iní dokonca pokazia "čo sa dá". Takže - myslime na to!
Luna je v deň volieb v Rakovi (domov, domovina) a naznačuje, že účasť bude počas dňa nižšia ako v posledných hodinách, a tie rozhodnú. 

Už je to dlhé, končím.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 2 2 3 3 3
Býk 4 3 3 3 3 3 5
Bli 3 3 4 3 3 3 3
Rak 1 1 3 4 2 3 3
Lev 3 3 3 2 2 2 2
Pa 2 4 5 4 2 2 4
3 1 1 1 3 3 2
Ško 4 3 4 4 2 2 5
Str 2 2 4 4 2 2 1
Koz 1 1 2 2 4 4 2
Vod 3 2 2 2 4 4 4
Ry 3 4 5 5 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 14.02.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia