Horoskop na týždeň od 11.4. do 17.4.2022

Konečne tu máme týždeň, na ktorý mnohí z nás netrpezlivo čakajú. Dve duchovné planéty, Neptún a Jupiter sa stretávajú na 24. stupni znamenia Rýb, Neptún je v silnom postavení (v Rybách vládne), Jupiter ako spoluvládca (pôvodný patrón) Rýb. Jupiter ako lupa zvýrazňuje všetko, kam príde. Dobré, aj to negatívne. Neptún nám môže priniesť inšpiráciu, nasmerovanie, priblíženie k tomu, čo nás presahuje. V negatívnej forme, nespracovaný, nevedomý Neptún prináša na osobnej aj kolektívnej úrovni ilúzie, faloš, nedodržanie dohôd, veľkohubé, očividne klamlivé vyhlásenia...

... aj podvody kolosálnych rozmerov (žeby fingovaný prílet mimozemšťanov :-) ? ). Nie náhodou (náhody neexistujú) sa najsilnejší vplyv tejto konjunkcie - jej účinky sme mohli pociťovať už minulý týždeň a pokračovať môžu až do konca apríla - prejavia práve počas Veľkonočného týždňa. Využime tieto pozitívne vibrácie, hľadajme spôsoby na stíšenie sa, na modlitby, meditácie, spievanie mantier, počúvanie harmonizujúcej hudby aj iné umelecké sebavyjadrenia.
V strede týždňa potešia harmonické aspekty tejto konjunkcie na Dračiu os (Dračia hlava a Dračí chvost) prísľubom lepšej budúcnosti, individuálnej aj kolektívnej. Sviatočné dni môže trochu zatemniť už pôsobiaca (hoci presná až budúci pondelok) kvadratúra Slnka s Plutom, prináša prehnanú túžbu dominovať a presadiť to svoje. Tak si ich nepokazme!

Astrologické zaujímavosti: Na tento týždeň je toho viac. V pondelok skoro ráno prechádza Merkúr z rázneho Barana do uvážlivého znamenia Býka, do konca mesiaca by sme mali byť praktickejší, aj pri narábaní s financiami.
V piatok po polnoci opustí Lilit Blížencov a prejde do znamenia Raka a nadránom prejde Mars z nezávislého Vodnára do tiež vodného znamenia Rýb. Trošku spomaľme a skúsme sa v nasledujúcom asi mesiaci a pol venovať viac sami sebe. 

Luna počas týždňa prejde od znamenia Leva (do utorka poobedia) cez Pannu (do štvrtka neskorého večera) a Váhy (do nedele dve hod. po polnoci) až po znamenie Škorpióna. Prejde teda znameniami, ktoré sú naproti tým, ktoré sú obsadené planétami (tie od Vodnára po Býka).
Aspekty Luny budú preto prevažne neharmonické opozície, takže s jej pomocou veľmi nerátajme. Veci sa môžu skomplikovať najmä v utorok, vo štvrtok a v piatok večer.
V sobotu večer bude v znamení Váh spln, jeho účinok bude od poobedia až do nedele nadránom. Zvyčajne býva negatívny. Sobotu okolo obeda by sme mohli využiť konštruktívne, najlepšie hodiny na milovanie sú v nedeľu skoro ráno (grandtrigón).  

 Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 2 2 4 4 2
Býk 3 2 2 2 2 2 2
Bli 3 3 3 3 2 2 4
Rak 3 2 2 3 4 4 1
Lev 1 1 2 2 2 2 3
Pa 3 1 1 1 2 2 2
2 2 4 4 2 2 2
Ško 5 4 3 3 4 2 1
Str 3 4 5 5 3 3 3
Koz 4 2 2 2 3 3 2
Vod 4 2 2 2 1 1 4
Ry 2 2 4 4 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 10.04.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia