Horoskop na týždeň od 11.9. do 17.9.2023

Vplyvy na tieto dni sú veľmi mierne, tak by sme mali týždňom - aspoň teda jeho prvou polovicou - preplávať pohodovo, bez nejakých väčších obmedzení a karambolov. Dokonca počas pracovných dní sa ani jeden presný "veľký" aspekt nevyskytne, aj tie vedľajšie sú v týchto dňoch iba dva. Ten v pondelok ráno nám pridá na prieraznosti a tiež prinesie dar svoje snaženia nasmerovať správnym smerom. Utorkový ranný (bude "fungovať" aj v pondelok) zasa dovolí našim energiám zažiariť. Slnko v trigóne s Uránom (presný v sobotu ráno, ale badateľný od štvrtka) nám umožní...

... riešiť veci s prehľadom, za pochodu a netradične, aj naštudovať niečo nové. Nedeľná kvadratúra Venuše s Jupiterom bude asi cítiť (už od stredy) výraznejšie, je to o preháňaní na rôznych úrovniach. Niekto kúpi to, čo vlastne nepotrebuje, iní sa prejedia sladkostí, ďalší si nedokážu odoprieť niečo iné...
Každý jupiterský neharmonický aspekt má však aj svoju svetlú stránku, ak napr. budeme v spoločnosti a nebudeme preháňať vlastné sebaprezentovanie, ocenia nás ak príjemného spoločníka.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v septembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: V piatok pred polnocou končí Merkúr svoju rerográdnu púť znamením Panny, no od Jupitera všetky vzdialenejšie planéty naďalej retrográdne zostávajú. Takže veci sa zatiaľ diať nebudú, len sa v tichosti či skryte  pripravujú. Aj ten Merkúr nebude môcť tento ani ďalší týždeň využiť všetky svoje kvality, zostáva ešte v tieni vlastnej retrogradity. Praktickí teda budeme, no nejaké dohody, prímeria zatiaľ nehrozia.

Luna prejde počas týždňa znameniami obsadenými planétami, konjunkcie s nimi budú pre tieto dni z hľadiska vplyvov Luny na všeobecné dianie rozhodujúce.
V pondelok a utorok bude Luna prechádzať ohnivým Levom, od stredy rána do piatka večera  zemitou Pannou a zvyšné dni vzdušným znamením Váh.
Pondelkové poobedné nákupy stretnutia aj rande, aj tie večerné a tiež nočné dopadnú nad očakávanie, iní si zase budú pochvaľovať popolnočné stredajšie hodiny. Iným streda okolo obeda prinesie aj rôzne nečakané výzvy, ktoré bude treba riešiť. A ďalším zasa poobedie a noc až do štvrtkového rána poznačí náladovosťou. Netreba robiť žiadne vážne rozhodnutia! Tie si nechajte na šťastnejšie poobedie.
Piatok môže byť deň rôznych zmätkov a nedorozumení, najmä u tých, ktorí sa nevyhnú poháriku. Poobedie môže byť - najmä pre rozhovory idúce do hĺbky - predsa len vhodnejšie.
Od soboty poobedia do nasledujúceho rána buďme opatrní vo vyjadreniach, ľahko sa môžeme nechať "vytočiť".
A v nedeľu doobedia neriešme partnerské problémy, mali by sme príliš odlišné predstavy, čo, kedy a koľko (a čoho, samozrejme) je tak akurát. 

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 4 4 4 4 4
Býk 4 4 3 3 3 3 3
Bli 3 3 4 4 4 3 3
Rak 2 3 3 1 2 4 4
Lev 2 2 2 2 2 2 2
Pa 2 2 1 1 1 2 2
1 1 2 2 2 1 1
Ško 3 3 2 2 2 2 2
Str 3 3 3 3 3 2 2
Koz 2 2 2 2 2 3 3
Vod 4 4 4 4 4 2 2
Ry 3 3 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 10.09.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia