Horoskop na týždeň od 12.1. do 18.1. 2015

Týždeň nie je o nič lepší ako ten predchádzajúci, stále je vo vzduchu niečo, čo nad nami visí ako... Začiatok a koniec týždňa by mal byť o niečo pokojnejší. Z hľadiska krátkodobých vplyvov sú najlepšie dni v strede týždňa, budú priať intelektu, partnerstvám aj novým láskam. Rátajme a môžme sa spoľahnúť na výrečnosť, originalitu myslenia aj prejavu, šarm, príťažlivosť i chápanie postojov partnera. V utorok a štvrtok však netlačme priveľmi na pílu.

 

Astrologické zaujímavosti: Najvýraznejšou astrologickou udalosťou bude prechod Marsa - hneď v pondelok, pred obedom - z Vodnára do Rýb. Oddýchnu si pevné znamenia - Býk, Lev a Škorpión - a na nasledujúcich necelých šesť týždňov si polepšia narodení vo vodných znameniach, okrem Rýb aj Raci a Škorpióni; zaznamenajú nárast energie a akcieschopnosti.   

Aj tento týždeň vyzerá na prvý pohľad relatívne bezproblémovo, jediný vážnejší vrcholiaci napäťový aspekt počas týchto dní je kvadratúra medzi Marsom na prvých stupňoch Rýb a Saturnom na prvých stupňoch Strelca vrcholiaca vo štvrtok ráno. Táto kvadratúra (tvrdosť, agresivita, krutosť, byť proti autoritám, aj zlomeniny) je však súčasťou konfigurácie tzv. T-kvadratúry (s Lilit). No a poslednými týždňami  - približne spred Vianoc - sa ťahá ešte jedna (Pluto, Urán  a Dračia hlava). Ich vplyvy na nás som naznačil tu aj tu. Bohužiaľ, aj na dianie vo svete, pravdepodobne to bude počas januára ešte gradovať.

Čo nám ostáva, ako jednotlivcom? Teda najmä tým, ktorým tieto výbušné konfigurácie aspektov nejakým spôsobom aktivujú ich kritické miesta v ich Osobných aj Partnerských horoskopoch? Rátať s tým, že tento a aj ďalšie januárové týždne nám môžu - aj opakovane - priniesť rôzne problémy v rôznych oblastiach života; ľahšie ich zvládneme s chladnou hlavou. Mali by sme byť pozorní na každý detail, treba sa ozbrojiť trpezlivosťou. A nevymýšľať nič mimoriadne, nerobiť žiadne definitívne, neodvolateľné rozhodnutia. Keďže Saturn a Pluto sú osudové planéty - o to viac. 

Luna bude v pondelok a utorok prechádzať Váhami, v stredu, vo štvrtok a v piatok ráno bude v Škorpiónovi a potom až do nedele skorého poobedia v znamení Strelca. No a zvyšok nedele ju nájdeme v Kozorožcovi.

Luna svojím rýchlym chodom znameniami horoskopu a ponad planéty v nich môže ešte umocňovať už i tak napätú astrologickú klímu tohto týždňa, ku kritickým okamihom patria hodinky v pondelok večer, štvrtok ráno a doobeda a najmä piatkové poobedie až do polnoci. No a v utorok pred obedom vrcholí kvadratúra medzi Lunou a Slnkom, pre mnohých tiež náročná na zvládnutie.

Máte (možno už dlhšie) pocit, že povinnosti na Vás kladené zvládate len-len, chce sa Vám kričať "dajte mi všetci pokoj" a najviac Vás zaujíma, že kedy to všetko už konečne skončí? Iste by Vám pomohol astrologický výklad. Ponúkam Vám Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského.  Odhalí Vám Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - mapu Vášho osudu, života.
Príďte na výklad, výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Termíny sa môžu prispôsobiť
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Najbližší seminár: Praktická astrológia -
Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; - 7.+8.február 2015

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 3 3 1 1 1
Býk 3 3 5 5 4 4 2
Bli 1 1 3 3 2 2 1
Rak 4 4 1 2 4 1 1
Lev 3 3 3 3 3 2 1
Pa 2 2 3 3 3 3 2
1 1 3 3 1 1 1
Ško 3 3 4 4 4 3 2
Str 1 1 3 3 1 1 1
Koz 3 3 2 2 2 2 1
Vod 1 1 3 3 1 1 1
Ry 2 2 3 3 3 3 2

 

ˆ Milan Jurášek, 30.12.2014


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia