Horoskop na týždeň od 12.11. do 18.11.2018

Ani počas tohto týždňa - tak ako v tom minulom - sa nevyskytne žiadny presný nepriaznivý aspekt (kvadratúra, opozícia) medzi planétami. Môžeme preto pokojne rátať s týmito dňami - aspoň s tými prvými - ako s úspešnými. Smelo sa pustime aj do väčších, výhľadových plánov a projektov. Od stredy však môže začať pôsobiť určitý deštruktívny aspekt. Jeho účinok bude s pribúdajúcimi dňami narastať a vyvrcholí až začiatkom budúceho týždňa. Bude sa dotýkať nielen jednotlivcov, ale aj spoločnosti ako takej. V rôznych situáciách prevládnu mocenské záujmy, nátlak a fanatizmus. Najťažšie ...

... môžu byť piatok a  najmä sobota. Veľa vecí sa nezvládne, prevládne dezorganizácia a chaos, aj rôzne únikové tendencie. Nič nepodpisujme! Podnikatelia a "muži činu" to tiež nebudú mať ľahké. Situácia ich prinúti vytvoriť nezvyčajné väzby, iným sa zase spoľahlivé kontakty nečakane znefunkčnia. Nedeľa už bude ľahšia, niečo dokážeme vyriešiť či aspoň prijať.

Astrologické zaujímavosti: Dorastajúca Luna bude do utorka poobedia v znamení Kozorožca, do piatka skorého rána vo Vodnárovi a do nedele poobedia v Rybách. Zvyšné nedeľné hodiny bude potom Luna prechádzať znamením Barana.
Vo štvrtok poobede vytvorí Luna kvadratúru na Slnko, už tradične to prináša  - najmä tým citlivejším - nervozitu a rôzne prirýchle reakcie.
Ďalšie problematické hodinky vidím v utorok od skorého rána až do večera a v sobotu od rána do obeda. Naopak, v nedeľu doobeda aj poobede sa na mnohých môže usmiať šťastena.

Tento týždeň je z astrologického hľadiska bohatý na zmeny. Všetky štyri sa udejú v druhej polovici týždňa, v rozpätí ani nie tridsať hodín.
Vo štvrtok pred polnocou prejde Mars z Vodnára do Rýb. Zvyčajne pobudne v jednom znamení približne len mesiac a pol. Vplyvom retrográdneho pohybu bol  tento krát v znamení Vodnára spolu až päť mesiacov.
V piatok budú zmeny až dve. Nadránom prejde Dračia hlava z Leva do Raka a tesne pred obedom skončí Venuša svoju približne jeden a pol mesačnú púť horoskopom zdanlivo naspäť a znovu sa vydá priamym smerom. Táto jej uplynulá retrográdna fáza nám ponúkla príležitosť zamyslieť sa nad svojimi vzťahmi k ľuďom i k svetu aj nad svojimi vnútornými schopnosťami mať niekoho alebo niečo radi. Na niečo sme prišli, čo s tým teraz urobíme?
No a v sobotu pár hodín po polnoci sa stáva posledný, tretíkrát v tomto roku retrográdny Merkúr. Nasledujúce týždne nám ponúknu príležitosti spracovať a stráviť všetky dojmy a skúsenosti z uplynulých štyroch mesiacov.

Pre mnohých môže byť tento i zopár ďalších týždňov z hľadiska vývoja ich životného príbehu kľúčových. Čo si tak pomôcť pri rozhodovaní a obrátiť sa na astrológiu?
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad! !
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z nasledujúcich víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 1 2 2 2
Býk 3 3 3 3 2 2 2
Bli 4 2 2 2 5 5 4
Rak 4 4 2 3 2 2 1
Lev 3 4 5 5 3 3 3
Pa 2 2 3 3 5 5 4
4 2 2 1 2 2 2
Ško 2 3 5 5 1 1 1
Str 2 1 1 1 4 4 2
Koz 1 1 2 2 1 1 1
Vod 2 1 2 2 2 2 2
Ry 3 2 3 3 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 25.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia