Horoskop na týždeň od 12.12. do 18.12.2016

Viac sa bude dariť tým zodpovednejším a rozvážnejším. Začiatok týždňa môže byť dvojaký, môžeme mať originálnych nápadov na rozdávanie, dokonca aj nájdeme spôsob, ako niečo z nich zrealizovať a buď na tom zarobiť alebo sa aspoň slušne zviditeľniť. Iným sa zvýši osobný magnetizmus a iste budú vedieť, ako to využiť :-). My ostatní budeme mať aspoň dobrý pocit, ako sme dobre a nie pridraho nakúpili vhodné darčeky a ešte nám aj čosi zvýšilo pre seba. Ďalší však budú riešiť problémy, mohli začať už minulý víkend určitým chladom v partnerstvách, tie môžu priniesť ...

... citové trápenia a pocit bezvýchodiskovosti. Iným sa zasa pripomenú ich zdravotné obmedzenia. Dni od stredy prinesú zreteľnejšie vnímanie reality - to má samozrejme svoju aj dobrú (dokonca výbornú!), aj horšiu (až takú, že hrozí "prúser"! ) stránku - zhodnotíme v nedeľu večer :-).

Astrologické zaujímavosti: Zaujímavé na tomto týždni je to, že v posledných troch dňoch - presnejšie od štvrtka večera až do nasledujúceho pondelka poobedia - nevrcholí (nebude presný) žiadny aspekt medzi planétami (len medzi Lunou a planétami). To by mohlo znamenať pokojnejšie, pohodovejšie dni. Len si ich nepokazme prílišnou snahou sa od niečoho oslobodiť!

Hoci ešte vládne slnečný Strelec, jeho vplyv už nebude - najmä v závere týždňa - až tak presvedčivý, o slovo sa začína, pár dní v predstihu, už hlásiť aj nasledujúce znamenie Kozorožec.  

Luna bude počas tohto týždňa až v piatich znameniach; v pondelok do poobedia v Býkovi, v nasledujúcom znamení Blížencov bude až do stredy poobedia. Do piatka poobedia bude prechádzať Rakom a do nedeľného večera Levom. Záver nedele strávi Luna už v nasledujúcom znamení Panny.
V stredu nadránom, dve hodiny po polnoci prichádza k splnu. Luna v znamení Blížencov bude v opozícii k Slnku v znamení Strelca. Keďže táto opozícia bude súčasťou viacerých tenzných konfigurácií aspektov, dá sa očakávať, že dopady na tých, ktorým táto opozícia nevhodne "sadne" na ich Osobný horoskop by mohli byť na spracovanie náročnejšie ako "bežný" spln. V každom prípade, vyvarujme sa akéhokoľvek nebežného konania!

Ďalšie hodinky až niekoľko - s následnými problémami - ktoré môže okamžité postavenie Luny "vybudiť" sú: hneď v pondelok nadránom a od večera až do utorka nadránom, vo štvrtok od obeda až do polnoci, okolo polnoci z piatka na sobotu a posledné hodiny v nedeľu pred polnocou.
Máme tu aj niekoľko priaznivých postavení  - a následných pozitívnych vplyvov - Luny: v piatok ráno a najmä v sobotu od neskorého večera až do nedele rána. Tak si to užime!

Je toho na Vás už akosi priveľa? A tie závažnejšie problémy len zotrvačnosťou akosi odsúvate do budúcnosti? Možno je načase sa zastaviť a rozhodnúť sa, čo treba  - a ako - riešiť ako prvé!  Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia,  príďte na výklad!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvodný seminár  Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  sme absolvovali koncom novembra, ak by bol záujem, mohli by sme ho počas prvých mesiacov nasledujúceho roka zopakovať.
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Astrologické semináre sa dajú absolvovať tiež individuálne, aj on-line,
"na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 2 2 1
Býk 3 3 2 3 4 5 4
Bli 1 2 2 4 2 2 2
Rak 2 3 1 4 2 4 4
Lev 2 2 1 2 1 1 1
Pa 1 3 2 2 1 2 2
1 1 1 3 2 2 1
Ško 4 3 2 3 4 5 4
Str 1 2 2 3 1 1 1
Koz 2 4 3 4 2 2 2
Vod 2 2 1 2 1 2 1
Ry 2 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 01.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia