Horoskop na týždeň od 12.6. do 18.6.2023

Týždeň pred nami vyzerá byť rozdelený na tri úseky. V pondelok a utorok budú niektorí z nás naprávať svoje víkendové prešľapy, (nevhodné kúpy, povýšené chovania či vyjadrenia), väčšina z nás sa však povezie na blíženeckej vlne zvedavého, praktického, možno aj prišikovného Merkúra. Ten nám v pondelok a utorok niečo objasní, pomôže presvedčiť váhajúcich, prihrá nejaký obchod či výhodnú kúpu. Od stredy do piatka bude od nás Merkúr vyžadovať precíznosť, možno až takú, že skĺzneme k pesimistickému pohľadu na svet okolo nás. Tí, ktorí sú zvyknutí pracovať...

... samostatne (napr vedci, výskumníci...) to však využijú. Od piatka sa k Merkúrovi pridá (harmonizujúcim sextilom) Venuša, tá pomôže pri vyjadrení pocitov, ocenení krásy, umeleckého zážitku. Ale aj napr. pri vyznaní lásky :). A to nie je pred začínajúcim víkendom či počas neho málo, však?
Musím však spomenúť aj iný, menej príjemný vplyv od piatka do nedele. Kvadratúra Slnka s Neptúnom nám môže priniesť nedostatok energie, sebavedomia, pocity márnosti, snahy sa z niečoho vykrútiť aj za cenu lží. Nerobme to priatelia, nezvládli by sme to dostatočne presvedčivo. Tak isto si sledujme, aby niekto nepodviedol nás.       

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas júna

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tieto týždne už pre Blížencov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Do tohto týždňa už štartujeme s retrográdnym Plutom v Kozorožcovi. V sobotu sa k nemu pridá aj Saturn v Rybách. Ten bude retrográdny až do začiatku novembra a mnohým ukáže aj svoju temnú tvár. Akým spôsobom to spoločne zafunguje na spoločenskej úrovni ťažko odhadnúť, asi prídu s nejakými obmedzeniami.

Luna bude do utorka večera prechádzať ohnivým Baranom, do piatka nadránom zemitým Býkom a do nedele poobedia vzdušnými Blížencami. Druhú polovicu nedele bude už Luna prechádzať znamením vodného Raka.

Rovnako ako pred mesiacom, prejde Luna znameniami, ktoré sú obsadené planétami a prakticky každý deň vytvorí konjunkciu s nejakou planétou. A to výraznejšie ovplyvní celkovú astrologickú atmosféru.
S vplyvom Luny treba preto tento týždeň rátať,  so silnejším pôsobením ako bežne.

Pondelok vyzerá harmonicky, večer aj noc sú dokonca vhodné aj na nežné liečivé milovanie.
V utorok by som to, čo treba robil doobeda, od poobedia hrozia nekontrolované výbuchy emócií. Ale zasa - ak večer niekam nevyrazíte, nestretnete toho, koho stretnúť máte.
Streda by mohla byť nabitá vášňou, no možno jej bude až príliš.
Štvrtok bude nevyspytateľný, večer pre mnohých však romantický.
Piatok večer môže byť kritický pre notorických hráčov a všetkých, ktorí potrebujú mať jasnú myseľ.
Sobota by mala byť príjemná, konštruktívna, mnohí veľa urobia na záhradkách či pri úprave domova. Od večera a prakticky celú nasledujúcu nedeľu začnú pôsobiť energie novu v Blížencoch - dajte si záležať, aby ste to, čo začnete začali "tak akurát" Aby to nebolo neskôr vyhodnotené ako "krok vedľa".  

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 3 3 1 1 1
Býk 3 3 4 4 3 3 2
Bli 1 1 2 2 1 1 1
Rak 3 4 3 2 2 2 3
Lev 1 1 3 3 1 1 1
Pa 3 3 3 3 4 4 3
2 2 3 3 1 1 1
Ško 3 3 5 5 3 3 2
Str 2 2 2 2 4 4 2
Koz 3 3 1 1 3 3 2
Vod 2 2 3 3 3 3 1
Ry 2 2 1 1 3 3 1

ˆ Milan Jurášek, 11.06.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia