Horoskop na týždeň od 12.9. do 18.9.2016

Minule som predpoveď začal slovami: tento týždeň veru ľahký nebude... a o tomto to platí dvojnásobne! Ako keby sa na nás hviezdy dohovorili, napätia z uplynulého týždňa sa preniesli aj do tohto, s novou silou a razanciou. Vlastne ani o jednom dni sa nedá povedať, že bude oddychový. Najmä pre - veľmi zjednodušene, ináč sa to pri takýchto všeobecných predpovediach ani nedá - znamenia tzv. premenlivé: teda pre Blížencov, Panny, Strelcov a Ryby. Začiatkom týždňa nám Merkúr - detailista prinesie kritickosť, vzťahovačnosť a pripravenosť pohádať sa za každú "blbosť", - ak sa nedokážeme povzniesť... Záver týždňa zase prinesie do vzťahov ...

 

... nestabilitu, túžbu po slobode, náhle vzplanutia, nečakané rozchody a impulzívnosť. Aj pri utrácaní peňazí. Od piatka sa snáď môže uľaviť tým premýšľavejším, tým, ktorí sa snažia dopátrať koreňa vecí a súvislostí.

Astrologické zaujímavosti: Znamenie Panny so svojimi energiami naďalej v najväčšej miere ovplyvňuje dianie v nás i okolo nás.

Dorastajúca Luna bude skoro celý pondelok v Kozorožcovi, ani nie hodinu pred polnocou prejde do Vodnára, kde sa bude nachádzať až do štvrtka nadránom. Do soboty skorého rána bude prechádzať znamením Rýb a prevažnú časť víkendu strávi potom v nasledujúcom Baranovi.

Tento týždeň bude mimoriadny spln v znamení Rýb, Luna sa dostane do presnej opozície so Slnkom v Panne v piatok večer, presne o 21:04 hod. Niekoľko hodín pred a po môžu byť pre nás kritických (podľa miery, či a ako tieto nebeské telesá vytvoria problematické aspekty voči nášmu Osobnému horoskopu).
Tento spln môže byť náročnejší ako tie predchádzajúce preto, že počas spomínanej opozície bude Luna v konjunkcii s Chirónom, teda sa zvýrazní T-kvadratúra medzi Slnkom (Ja, o čo sa snažím) a Chirónom (trápenie, pomôcť si môžem len sám) a na vrchole s Marsom (akcia).
Robme preto len bežné veci a vyhýbajme sa extrémom!

K ďalším možno až kritickým hodinkám, ktoré môže Luna svojou okamžitou polohou akcentovať patria tie v pondelok poobede, v utorok okolo obeda, od štvrtka večera až do polnoci a tiež v nedeľu večer až do polnoci.

Naopak, vplyv Luny počas stredňajších hodín od obeda až do večera môže v nás prebudiť rozhodnosť, intuíciu, originalitu, akcieschopnosť, príťažlivosť aj erotické kúzlo. Alebo sa vyrieši -samozrejme s vaším aktívnym pričinením - čo vás dovtedy trápilo.

Ste v období riešenia svojho partnerského vzťahu, alebo dokonca ste jedným z bodov partnerského trojuholníka? Tým aktívnym, alebo tým pasívnym?
Vlastne je to jedno, astrológia Vám svojimi postupmi môže pomôcť vyznať sa v tom, čo sa deje a vyriešiť to najlepšie, ako sa dá. Príďte na výklad, výklad však môžeme urobiť on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 2 3 1 1
Býk 2 3 3 2 2 4 4
Bli 3 3 3 5 5 3 3
Rak 2 2 1 3 3 4 4
Lev 2 4 4 4 4 2 2
Pa 1 2 2 4 4 2 2
4 1 1 2 2 4 4
Ško 2 3 3 3 3 2 2
Str 3 1 1 3 3 2 2
Koz 2 2 2 3 3 3 3
Vod 2 1 1 3 3 1 1
Ry 3 2 2 2 2 4 4

ˆ Milan Jurášek, 01.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia