Horoskop na týždeň od 13.11. do 19.11.2023

Stále silné znamenie Škorpióna bude určovať naše kroky aj naďalej a hneď v pondelok, keď bude v tomto znamení aj Luna "rozdá karty" na celý týždeň. Luna dobehne stále silnejšie pôsobiacu konjunkciu Slnka a Marsa, sú to dve egá, tie sa budú svojimi mužskými energiami preťahovať, že kto z koho... Sú to energie mužské, ale nie rovnaké. Vznešené Slnko má víziu, pozerá do budúcnosti, prchký Mars chce všetko riešiť a aj vyriešiť hneď. Spoločnú reč nájdu pravdepodobne až koncom týždňa, keď bude konjunkcia presná (sobota ráno). Dovtedy ale, keďže sú v opozícii na nevypočítateľného...

... Urána v Býkovi sa môže udiať všeličo (ja som sa napr. koncom min. týždňa strepal z rebríka :( )
Chválabohu, zároveň tu máme aj harmonizujúce trigóny Neptúna na týchto dvoch "zápasiacich čertov", tie by nám mohli pomôcť. Pravdepodobne aj v duchovnej či charitatívnej oblasti. Tranzity Neptúna  (aj tie harmonizujúce) však bývajú niekedy zradné - popierajú síce ego, no prinášajú do života zmätky a nejasnosti. Aj vieru v niečo, čo síce nie je pravda, ale je to nádherné a my chceme, aby to pravda bola. Naše pocity môžu byť správne a pravdivé, to však zistíme až po čase, po doznení týchto tranzitov. Takže ukážu až budúce týždne (a niekedy až mesiace).

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v novembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Luna bude v pondelok a niekoľko utorkových hodín v Škorpiónovi, do štvrtka rána v Strelcovi, do soboty obeda v Kozorožcovi a zvyšok víkendu v znamení Vodnára.

Už pondelok nám prinesie nov v Škorpiónovi. Škorpiónske novy (aj splny) nebývajú len také obyčajné, aj tento bude (vplyvom Urána z opozičného Býka) dynamický, možno až príliš a taký bude aj celý pondelok.

Vo viacerých nasledujúcich dňoch bude Luna vytvárať zároveň harmonizujúce aj tenzné aspekty.
S jej pomocou môžme rátať v utorok poobede (ústretovosti a príjemné chvíle s partnermi a najbližšími), v stredu ráno aj večer, vo štvrtok okolo polnoci a najmä v sobotu od rána do poobedia.
Nejaké "polienka pod nohy" nám Luna môže pochystať v stredu od večera do nadrána (ilúzie, zmarené očakávania), v noci z piatka na sobotu a z nedele na nasledujúci pondelok.
Najsilnejšie a najdlhšie pôsobia konjunkcie Luny - v utorok od obeda do večera pri tej s Merkúrom naše pocity prekryjú naše rácio, to môže byť dobré (vieme vyjadriť, čo cítime) aj problematické (náladovosť).
Prakticky celú sobotu okrem večera konjunkcia Luny s Plutom zintenzívni naše emócie, tak isto to môže byť dobré aj problematické.
Partnerov, ktorí to myslia so sebou úprimne môžu spoločné rozhovory a spoznávanie ešte viac zblížiť, no takým, ktorí si nechcú pustiť iných "príliš na telo" to môže pokaziť celý víkend.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 3 3 3 3
Býk 4 2 2 3 3 3 3
Bli 4 4 4 4 4 2 2
Rak 3 3 3 4 4 3 2
Lev 4 3 3 3 3 4 5
Pa 3 4 4 3 3 2 3
2 1 1 4 4 2 1
Ško 1 2 2 1 1 2 4
Str 4 2 2 2 2 2 3
Koz 1 3 3 1 1 1 2
Vod 3 3 3 2 2 1 2
Ry 2 3 3 1 1 1 3

 

ˆ Milan Jurášek, 12.11.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia