Horoskop na týždeň od 13.3. do 19.3.2023

Ach, zasa tie silné konjunkcie :) Týždňom nás prevedú veľmi silné energie znamenia Rýb, sekundovať im budú tie ohnivé zo znamení Barana a Leva. Asi by sme mali tieto dni premeditovať, premuzicírovať, pretancovať, venovať sa niečomu povznášajúcemu, jemnému, umeleckému. Neptún, patrón znamenia Rýb nám prináša častokrát nejasnosti a zmätky, videnie sveta takého, akým ho chceme vidieť a nie, aký v skutočnosti je. Preto ak sa nebudeme držať pri zemi, koledujeme si o sklamania. Najsilnejšie to budeme pociťovať v strede týždňa. Platí samozrejme aj to, čo som...

... spomenul k minulému týždňu - neunikať do svojich svetov a snov, vyhýbať sa alkoholu a všetkému ďalšiemu, viac sa šetriť.
Od štvrtka vyjde bojovný Mars zo svojho retrográdneho tieňa, veci sa začnú výrazne urýchlovať. Čo to spôsobí na geopolitickej scéne, ťažko aj naznačiť.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas marcaa

+ ďalšia  ZĽAVA  -10%, celý mesiac pre Ryby
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Slnko prechádza posledným mesiacom a zároveň aj týždňom ešte zimným znamením Rýb, do už jarného znamenia Barana vstúpi ale až na budúci pondelok.
Ale aj v tomto týždni sa udejú dva prechody planét zo znamenia do nasledujúceho, ktoré ovplyvnia celkové dianie: o deň v predstihu (voči Slnku) prejde z Rýb do znamenia Barana rýchly Merkúr (vytvorí mu vhodné podmienky) a pár dní predtým, vo štvrtok tesne pred polnocou odíde zo znamenie Barana Venuša do nasledujúceho Býka. Do znamenia, ktoré jej viac "pasuje", kde môže výraznejšie rozvíjať svoje danosti´(užívanie si príjemného :) ). Nasledujúce približne tri týždne budeme teda hrať svoj život už inými kartami ako doteraz.

Luna ubúda, v pondelok ráno opustí znamenie Škorpióna a prejde do Strelca, v stredu hodinku po obede do Kozorožca a v piatok poobede do Vodnára. A v nedeľu tiež poobede prejde do nasledujúceho znamenia Rýb.

Luna počas týždňa ovplyvní výraznejšie celkovú astrologickú atmosféru len párkrát, proti silným (zase tým :) ) konjunkciám planét, celkovo štyrom, si ani moc..., no... jej vplyv bude menej výrazný. Až skoro nijaký - najmä počas štvrtka.

V pondelok doobeda rátajme s nejakými výzvami alebo brzdami a odsúvačkami "na neskôr"), streda o tomto čase nám to vynahradí ústretovosťami. Aj my by sme mali byť - ak si dáme záležať - očarujúci ;). Je to posledná šanca niekoho rýchle (Venuša v ráznejšom Baranovi o deň končí) zbaliť.

Piatkové doobedie bude pre mnoho činností (napr. aj stretnutia, flirty a nakupovanie) iste vhodnejšie ako poobedie, počas celého dňa však Pluto z posledného, karmického stupňa Kozorožca pridá dňu na osudovosti, možno aj vyšpičkovanými emóciami. S partnermi a blízkymi teda len citlivo a opatrne.
A nedeľa obdobne, doobeda pracujme, športujme, poobede radšej len plánujme a bilancujme :)

Ako kritickú vidím (viacero vyzývajúcich, neharmonických aspektov Luny zároveň) noc z utorka na stredu, treba ju prežiť vo vlastnej posteli :), a sám/sama. Konštelácie sa volajú sekery, vraj podtínajú staré istoty... Koncom týždňa budeme múdrejší :)

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 3 3 1 1
Býk 2 2 2 3 1 4 2
Bli 5 5 4 3 3 3 1
Rak 3 3 3 4 5 3 4
Lev 2 2 1 2 2 4 4
Pa 5 5 4 2 2 4 2
2 2 4 5 3 3 2
Ško 4 4 2 2 2 3 2
Str 1 1 1 3 3 1 1
Koz 3 3 1 1 1 2 2
Vod 3 1 2 2 2 2 2
Ry 3 3 3 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 12.03.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia