Horoskop na týždeň od 13.4. do 19.4.2020

Týždeň sme začali - aspoň väčšina z nás - netradične, ináč ako po minulé roky. Veľkonočný pondelok prebehol výrazne komornejšie, vyšibali, vyoblievali sme len tie, ktoré sme mali nablízku. Slnko v kvadratúre s Jupiterom a Plutom naznačuje, že s rôznymi obmedzeniami - aj obmedzenie pohybu je jedno z nich - sa budeme stretávať aj vyrovnávať rozlične. A po svojom - možno nervózne, nástojčivo - hľadať spôsoby, ako s nimi žiť, alebo ich obísť. Niečo zafunguje, inde narazíme. Niektorí ani chvíľu neobsedia, iní využijú čas "ničnerobenia" a premyslia si ďalšie kroky - na týždne, mesiace dopredu.

Času máme dosť, až víkend  - najmä sobota - prinesie uvoľnenie, trošku harmónie a ústretovosti, niečo príjemné. Nájdime si ale už cez týždeň niečo nové, pekné, milé, tvorivé - môžeme sadiť kvietky, niečo opraviť, iní môžu šikovné ručičky - aj deti - zapojiť do výzdoby bytu.

Astrologické zaujímavosti: Merkúr v dňoch v strede týždňa vytvorí konjunkcie s Chirónom aj s Lilit, pre niektorých vhodný čas si niečo vzájomne ozrejmiť, pochopiť, zdôveriť sa, iným však tieto vplyvy môžu priniesť necitlivosť a uštipačnosť.
Najväčšia astrologická udalosť sa udeje v nedeľu podvečer - Slnko opúšťa znamenie Barana a prejde do znamenia Býka.       

Luna bude prvé dve pondelňajšie hodiny v Strelcovi, do stredy rána v Kozorožcovi, do piatka večera bude prechádzať Vodnárom a zvyšné dni strávi Luna v znamení Rýb.
Utorok večer aj stredu ráno môže Luna (v stredu hneď po polnoci vytvorí kvadratúru so Slnkom) ešte znásobiť už aj tak ťaživú atmosféru týchto dní, robme  len rozvážne rozhodnutia! Náročnejšie hodiny môžu byť aj tie v pondelok ráno, štvrtok ráno bude zasa priať partnerstvám.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 2 2 2 3 2 3 3
Bli 3 3 1 1 1 3 3
Rak 4 3 4 3 2 2 1
Lev 3 3 2 2 2 2 2
Pa 3 3 2 2 2 4 4
3 3 1 1 1 3 3
Ško 3 3 3 4 3 3 3
Str 2 2 2 2 2 3 3
Koz 1 1 1 1 1 1 1
Vod 3 3 1 1 1 3 3
Ry 1 1 2 2 2 1 1

ˆ Milan Jurášek, 13.04.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia