Horoskop na týždeň od 13.5. do 19.5.2024

Planéty sú naďalej umiestnené len v jednej časti horoskopu. V znamení Býka, v jeho druhej polovici máme štyri (Slnko, Venušu, Jupitera a Urána), o niečo slabšie budú pôsobiť energie dynamického Barana (Merkúr, Mars, Chirón a Dračia hlava). V pondelok a utorok máme šance si s partnermi vyjasniť svoje postoje a očakávanie, nič lepšie ako úprimný rozhovor sa nedá odporúčať. V piatok sa nesnažme vnútiť okoliu svoje názory, nedovoľte ale ani druhým, aby to skúšali na vás. Mnohí začnú týždeň ako pokračovanie toho predchádzajúceho. Čo sme nezvládli, môže prísť znovu, možno...

... v inej podobe. Uránske energie - tak ako sme ich pôsobenie zažívali minimálne počas víkendu - budú dominovať až do piatka. Konjunkcia Slnka s Uránom na 24 st. znamenia Býka bude presná v pondelok na obed. Ak zvládneme reagovať pružne a šikovne sa vyhneme rutine, nič mimoriadne sa udiať nemusí. Ak však budeme tvrdohlaví a uponáhľaní, možno niečo neustrážime. Účinky Uránu sa opisujú aj ako "blesk z jasného neba". U iných od druhej polovice týždňa viac zarezonuje ďalšia konjunkcia, Marsa s Dračou hlavou, na 14. st. Barana. Os Baran-Váhy je osou partnerstva, uvidíme, čo rázny Mars v tejto oblasti povystrája... Ukáže budúcnosť. Viac sa obávam eskalácie konfliktov tam, kde sa bojuje...
Celkovo je ale druhá polovica/minimálne záver týždňa príjemná až šťastná, o to sa postarajú ďalšie dve konjunkcie, presné v sobotu.
Hneď poobede Venuše s Uránom - vo vzťahoch to bude iskriť, dajú sa očakávať aj bleskové lásky - veď je máj :). A druhá večerná - Slnka s Jupiterom. Optimizmus, pozitívna nálada, veľkorysosť a štedrosť - nezabudnime si podať Loto :) !  

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v máji
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Slnko počas týždňa prechádza poslednými stupňami znamenia Býka a v stredu večer sa do Býka zo znamenia Barana presunie aj Merkúr. Na necelé tri týždne sa náš verbálny prejav upokojí, myslenie sa stane praktickejšíe, viac zamerané na rukolapnejšie výsledky.

Luna bude do pondelka obeda ešte v Rakovi, do stredy pred polnocou v Levovi, a do soboty obeda v Panne. Zvyšnú časť víkendu bude potom v znamení Váh.
Okrem novov a splnov sledujeme aj 90 st. aspekty medzi Lunou a Slnkom, neharmonické kvadratúry. Tie zvyčajne prinášajú podráždenosť, citové neistoty, rôzne výzvy, hádky a konflikty. V tomto týždni to vyšlo na stredu, preto viac hamujme, najmä ak sme v časovom sklze!
Ďalšie neharmonické dni z pohľadu Luny sú pondelkové doobedie, noc z utorka na stredu (so sexuálnym harašením veľmi nerátajme), sobota (ilúzie a následné sklamania) a nedeľa (emocionálna nerovnováha a netolerantnosť) .
V druhej polovici týždňa sú však tieto vplyvy prekryté výraznejšími, harmonickými energiami "veľkých planét", takže sa ich nemusíme až tak veľmi obávať.
A tie harmonické?
Pre polnočné dišputy hodiny zo stredy na štvrtok.
Pre umelcov a zamilovaných je tu pondelok od skorého rána do poobedia a najmä piatok. Už od poobedia. Spoločnosť, zábava, milostné vzťahy... Rovnako aj počas večera a noci z piatka na sobotu. A niektorí to natiahnu aj na sobotné doobedie.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 2 2 2 4
Býk 2 4 4 1 1 1 2
Bli 1 1 1 3 3 2 2
Rak 2 3 4 2 1 3 5
Lev 3 4 4 3 3 2 3
Pa 2 2 2 1 1 1 2
3 3 3 2 2 1 2
Ško 3 3 3 2 2 2 4
Str 2 3 3 3 3 2 2
Koz 1 2 2 2 2 2 3
Vod 2 4 4 4 4 2 2
Ry 1 3 3 2 2 1 2

 

ˆ Milan Jurášek, 12.05.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia