Horoskop na týždeň od 13.6. do 19.6.2016

Z predchádzajúceho týždňa pokračujú tendencie snahy a ochoty pomôcť tým, ktorí to potrebujú, nie vždy sa však stretnú s priaznivým ohlasom okolia. Alebo táto naša pomoc môže byť nad naše možnosti či sily. Zároveň sa môže s pribúdajúciimi dňami do našich životov vlúdiť niečo iluzórne či priam zmätočné, čo nám môže brániť vnímať veci a skutočnosti také, aké naozaj sú. Dobre urobia tí, ktorí sa udržia na vlne vnímavosti a harmónie, ktorá tu s nami už nejaký čas je, udržia si svoju ústretovosť a optimizmus. ...

 

... Tento vplyv konjunkcie Slnka s Venušou v znamení Blížencov, hoci slabší ako minulý týždeň, nám môže dopriať aj mimoriadne kultúrne či umelecké zážitky. V druhej polovici týždňa sa môže v našich osudoch niečo správnym smerom zvrtnúť.

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň máme toho viac. Hneď v pondelok, niečo viac ako hodinu po polnoci prejde do Blížencov - do znamenia, v ktorom je práve Slnko (a Venuša) - aj Merkúr. Tým sa energie tohto znamenia na nasledujúce dni ešte viac zosilnia, charateristické vlastnosti tohto znamenia si môžete pripomenúť tu.
V pondelok pred polnocou sa stáva Neptún v Rybách retrográdny, stáva sa to každý rok. Na nasledujúcich vyše päť mesiacov dostaneme šance byť bližšie k svojej vlastnej duchovnosti.
V piatok večer Venuša opustí znamenie Blížencov a prejde do nasledujúceho Raka. Vyšle tým signál, že o pár dní do tohto znamenia prejde aj Slnko, že práve začína leto. A s ním prídu do našich životov aj letné lásky. Samozrejme len v miere, ako to pripustíme. Niekomu nové, iným - tým bez vzťahov -  zvýšené šance na vôbec nejaké, do trvalých vzťahov prídu nové impulzy a zapália novú iskru.

Luna počas tohto týždňa naďalej dorastá, no k splnu nedôjde (ten bude až počas nasledujúceho pondelka). V pondelok nadránom Luna opustí znamenie Panny, v nasledujúcich Váhach bude do stredy poobedia a do soboty nadránom bude prechádzať Škorpiónom. Zostávajúcu časť víkendu strávi Luna prechodom znamením Strelca.

Na možný  negatívny vplyv Luny by sme si mali dať pozor - v miere, akej sa budú jej neharmonické aspekty dotýkať našich Osobných horoskopov - v utorok hneď po obede, vo štvrtok okolo obeda a od soboty večera až do prvých nedeľných hodín.

Tápete, ste v dynamickom období zmien alebo by sa Vám "len" hodilo, vyhnúť sa úskaliam, čo na Vás tranzitujúce planéty v tomto a v nasledujúcich obdobiach nachystali?
Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 2 2 2 2 2
Býk 2 2 2 4 4 2 2
Bli 1 1 1 2 2 4 4
Rak 3 4 2 1 1 4 4
Lev 1 1 1 3 3 2 2
Pa 3 3 2 3 3 5 5
1 1 1 2 2 3 3
Ško 2 2 1 1 1 2 2
Str 3 3 2 3 3 4 4
Koz 3 3 2 2 2 2 2
Vod 1 1 1 3 3 1 1
Ry 4 4 2 2 2 5 5

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia