Horoskop na týždeň od 13.7. do 19.7.2015

Planéty na oblohe vytvárajú priveľa napäťových väzieb, z tohto týždňa bude pokojná asi len nedeľa. A pre niektorých možno aj pondelok, no mnohým sa práve začiatkom týždňa prihodí niečo nečakané, alebo akcie z víkendu - dočasne zachránené - dopadnú najhoršie, ako môžu. Rátajme s pocitmi citovej neúčasti či vyprahnutosti, v strede týždňa aj s agresívnym správaním, útočnosťou slovnou aj fyzickou, počas víkendu zasa s tvrdohlavosťou a rýchlymi súdmi. No máme tu aj dobré karty, ktorými môžeme počas týždňa slušne zahrať; najmä tí zmierení so skutočnosťou dokážu pomôcť sebe i ...

 

druhým, iní sa zasa budú môcť spoľahnúť na intuíciu a predvídavosť, v závere týždňa aj na väčšie zásoby energie. Ďalších posunie dopredu ich rozvaha, koncepčnosť a správne načasovanie.

Astrologické zaujímavosti: Znamenie Raka si svoju presvedčivosť podrží aj počas záverečného (celého) týždňa svojej vlády a spolu s výrazným znamením Rýb bude vodný živel dianiu v nás, okolo nás aj vo svete naďalej dominovať. No aj ohnivý živel - najmä energie nasledujúceho znamenia Leva a tiež Barana - budú neprehliadnuteľne pôsobiť, to však už tradične k letu patrí.
Najvýraznejšou zaujímavosťou týždňa je prechod Venuše v nedeľu hneď po polnoci z Leva do Panny, dočasne prestávame mať záujem o kultúru a umenie i byť v centre pozornosti. Do konca mesiaca treba rátať s utlmením spontánnosti a zvýraznenou kritickosťou, najmä k najbližším.
Prečo len dočasne? Venuša sa budúcu sobotu stane retrográdnou a neskôr sa na vyše dva mesiace  - august, september a začiatok októbra - do Leva vráti. Takže rôznych "teátrov" - a to neplatí len pre dámy - si ešte užijeme :-).

Ubúdajúca Luna bude v pondelok a do utorka rána v Blížencoch, do štvrtka poobedia bude prechádzať Rakom a do nedele nadránom Levom. Prevažnú časť nedele potom strávi prechodom znamením Panny.
Vo štvrtok nadránom Luna vytvorí so Slnkom konjunkciu, teda bude vrcholiť nov.
Počas týždňa môžu byť - z hľadiska postavenia Luny v znameniach a jej aspektov na iné planéty - náročnejšie hodinky v pondelok večer, v stredu ráno a v noci zo soboty na nedeľu; vtedy Luna svojím umiestnením už spomenuté viacnásobné tenzie medzi planétami (aj karmickými, aj partnerskými) ešte posilní. Môže sa stať teda spúšťačom aj veľkých zmien, podľa konfigurácií vo Vašom Osobnom horoskope. 

Začínate nový vzťah, alebo plánujete vážnejšie pokračovať v tom práve začatom, chcete lepšie spoznať seba i svojho partnera? Aj to, ako vám to bude spolu "šlapať" a či to nie je len také letné poblúznenie?
Mohla by Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 4 3 3 3 3
Býk 3 3 3 3 4 4 1
Bli 2 2 2 1 2 2 3
Rak 3 2 3 2 3 2 2
Lev 2 2 2 1 2 2 2
Pa 3 1 1 1 2 2 1
1 2 3 1 1 1 2
Ško 2 1 1 1 3 3 1
Str 3 2 2 1 1 1 3
Koz 2 1 2 2 3 3 1
Vod 3 3 3 4 5 5 3
Ry 3 2 2 2 2 2 4

 

ˆ Milan Jurášek, 30.05.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia