Horoskop na týždeň od 14.11. do 20.11.2016

Aj počas posledného škorpiónskeho týždňa bude vplyv tohto znamenia presvedčivý, dostaneme množstvo menších príležitostí ako si polepšiť, blysnúť sa svojím dôvtipom, presvedčiť oponentov svojimi argumentmi, umelecky či esteticky sa prejaviť. Aj upútať pozornosť opačného pohlavia. Neptún - planéta preludov však môže priniesť do našich snáh - najmä pri väčších cieľoch - určitú nekonkrétnosť a zmätenosť. Radšej sa brzdime! V piatok pozor na vyjadrenia a pri dôležitých podpisoch, víkend by mal priniesť do našich vzťahov niečo romantické aj perspektívne. Prvé dni týždňa ...

... ovplyvní svojimi dozvukmi ešte Lilit, jej vplyv som spomínal tu, počas druhej polovice týždňa by mal byť jej vplyv skôr harmonický, chápajúci a ústretový.

Astrologické zaujímavosti:: Planéty najvzdialenejšie od Slnka prechádzajú Zverokruhom systémom: "tri kroky dopredu, dva kroky naspäť" (direktívna a retrográdna časť cyklu). A práve túto nedeľu skončí Neptún tú retrográdnu časť - trvala päť mesiacov a jeden týždeň -  a vydá sa priamym smerom. Ak sme tieto mesiace využili, sme zasa o niečo bližšie k svojej vlastnej duchovnosti..

Aj tento týždeň prejde Luna - ako zvyčajne - na svojej púti oblohou štyrmi znameniami. V utorok nadránom opustí znamenie Býka a prejde do Blížencov, vo štvrtok nadránom do Raka a od soboty skorého ráno bude prechádzať znamením Leva.
Zaujímavé je, že Luna - hoci priemerne sa v jednom znamení zdrží niečo pod dva a pol dňa - bude celý tento týždeň prechádzať jednotlivými znameniami o niečo rýchlejšie, dokonca v Býkovi (od uplynulej nedele nadránom) a v Blížencoch zotrvá ešte menej ako dva dni. Je to tým, že Luna obieha okolo Zeme po elipse a v spomínaných dňoch bude k Zemi najbližšie. A akurát to vyšlo na spln - opozíciu Slnka (v Škorpiónovi) a Luny (v Býkovi) - ten bude vrcholiť v pondelok poobede, o 15.51 hod.
Uvidíme teda Lunu počas splnu o niečo jasnejšiu a väčšiu (vraj maximálne o 14 percent, ale posúdiť sa to dá iba večer, pri vychádzajúcej Lune, v porovnaní s okolitými objektmi). Tento jav nazvali Supermesiac. Kto si tento efekt nepozrel počas uplynulej nedele večer, má ešte možnosť v pondelok večer (vlastne aj skoro ráno).
Priemerná vzdialenosť Luny od Zeme je asi 384 tisíc km, najbližšie - pri perigeu - je asi o 20 tisíc km bližšie, pri apogeu približne o rovnakú hodnotu od Zeme ďalej. (Wikipedia)

Naspäť k astrológii: ako problematické sa môže ukázať niekoľko hodín od pondelka obeda, pár prvých utorkových hodín po polnoci (žeby nočné mory?), utorkové poobedie, v piatok nadránom aj večer a v sobotu okolo obeda.
Luna sa prejaví aj z pozitívnej stránky: hneď v pondelok nadránom, vizionárske hodinky nás čakajú v stredu okolo obeda, pre umelcov aj zamilovaných je určených viac hodín okolo štvrtkového obeda a najmä v sobotu večer až do polnoci. Je na nás, ako túto priazeň Luny vo svojom živote využijeme.

Hľadáte vhodné obdobie pre - nielen partnerský - reštart, začiatok podnikania, sobáš a pod? Aj v týchto oblastiach Vám môže astrológia svojimi rozbormi a následnými výkladmi pomôcť.
Príďte, ozvite sa, astrológia je tu aj pre Vás!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, úvodný
seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  bude tento  víkend - 19. a 20. november.
Ešte sú voľné miesta. Príďte, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Prípadný ďalší termín sa môže prispôsobiť Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 3 3 2 2
Býk 1 2 2 2 2 3 3
Bli 4 4 4 4 4 2 2
Rak 3 4 3 1 2 4 2
Lev 5 3 3 3 3 4 4
Pa 3 5 5 3 3 3 3
3 3 3 5 5 3 3
Ško 5 3 3 3 3 5 5
Str 2 2 2 3 3 1 1
Koz 2 4 4 4 4 2 2
Vod 3 2 2 2 2 2 2
Ry 2 3 3 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 30.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia