Horoskop na týždeň od 14.12. do 20.12.2015

Týždeň možno nezačne nejako zvlášť náročne (v pondelok však so šťastím naozaj nerátajme), no negatívne tendencie budú veľmi pravdepodobne gradovať a najmä v závere týždňa sa na nás môže - ak nebudeme počas týchto dní naozaj veľmi pozorní a predvídaví - ľahko niečo zosypať! Čo možno začne nevinnou poznámkou či žartom, ktorý ani nemusíme myslieť zle, uštipačne či dvojzmyselne! Platí až do nedele! Najlepšie by bolo - najmä počas kritického piatku - zostať trčať doma, no mnohých nás bude "do sveta" už od stredu týždňa ťahať partner, vášeň či túžba po rýchlom úlovku. Tento týždeň má však aj svoje dobré stránky: k pozitívnym danostiam patrí: ...

 

... v pondelok či v utorok bohatá fantázia a predvídavosť, v ďalších dňoch silná vôľa a vhľad do podstaty (ľudí, súvislostí, štruktúr), v piatok a cez víkend súcit a porozumenie.

Astrologické zaujímavosti: Slnko končí svoju púť znamením Strelca (tento týždeň prechádza jeho poslednou dekádou) a jednou z vlastností tohto znamenia je pravdovravnosť; možno aj neuvedomenia si dôsledkov svojej pravdovravnosti. Slnko vytvorí v pondelok kvadratúru s Jupiterom; tá sa dá (veľké oči) ľahko prežiť. Náročnejšie to bude v závere týždňa, v piatok budú vrcholiť kvadratúry Slnka s Lunou a s Dračou hlavou, neopatrné vyjadrenia či vyhlásenia nám môžu - pozor, negatívne! - zmeniť budúcnosť! 

Dorastajúca Luna bude v pondelok do skorého poobedia ešte v Kozorožcovi a potom do stredy večera vo Vodnárovi. Do piatka skoro do polnoci bude v Rybách a zvyšné dni týždňa bude prechádzať Baranom.

Kritické niekoľkohodinové obdobie, tenzná kvadratúra medzi Lunou v Rybách a Slnkom v Strelcovi bude vrcholiť v piatok po obede. Na piatkové poobedie si teda nenaplánujme ani rande, ani vážnejšie rozhovory.
Ďalšie kritické hodinky s ohľadom na okamžitú pozíciu Luny na určitých stupňoch daných znamení môžu byť v utorok ráno, v stredu večer, vo štvrtok skoro ráno a celé hodiny od soboty večera až do nedele rána; len doplnia už aj tak kritické konštelácie planét.
Na druhej strane hodinky okolo polnoci zo štvrtka na piatok môžu byť pre náš citový život a partnerstvá veľkým prínosom. 

Hľadáte postupy a riešenia, ako oživiť Váš partnerský život, alebo ako začať odznovu? Vhodné pohľady a zhodnotenie súčasnej situácie Vám svojimi postupmi môže poskytnúť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 4 4 4 4
Býk 4 5 4 2 2 4 4
Bli 1 2 2 3 2 3 3
Rak 2 3 1 2 5 4 4
Lev 1 2 2 3 2 1 1
Pa 1 2 1 1 2 3 3
3 3 2 2 2 4 4
Ško 3 3 2 2 2 4 4
Str 2 3 4 5 5 3 3
Koz 1 2 2 3 2 3 3
Vod 1 1 1 3 2 1 1
Ry 2 4 3 4 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 13.12.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia