Horoskop na týždeň od 14.3. do 20.3.2016

Nejako nám tie hviezdy neprajú. Už niekoľko týždňov sa na nebi vyskytuje nepriaznivá astrologická atmosféra, rôznych aj viac násobných tenzií je skrátka príliš veľa. Počas tohto týždňa mnohé z nich vyvrcholia. A prinesú naozaj nečakané zmeny. Stred týždňa však môže byť prínosom, rátajme s účasťou, súcitom a porozumením. Pohodu v partnerských vzťahoch môže ovplyvniť (skôr negatívne) hneď pondelok, očakávajme nepochopenie, hádky a prevalenie škandálu, aj zistenia, že partnerovi/-ke ide najmä "o to jedno". Iní však veselo pokračujú vo vášnivých stretnutiach, začatých ...

 

...  uplynulý víkend, akoby sa nechumelilo. Pre lásku vo všetkých podobách bude dôležitá konjunkcia Venuše s Neptúnom v znamení Rýb (v ktorom Neptún vládne), ktorá ovplyvní celú druhú polovicu týždňa. Prinesie síce romantiku (do niektorých partnerstiev možno až príliš veľa), no aj naivitu, ilúziu, zmätky a nespoľahlivosť. Je na vyzretosti partnerov, ako tento atak zvládnu. Umelci to však privítajú, môže ich kopnúť múza.

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšia astrologická udalosť týždňa je nástup nového astrologického roku, Slnko v nedeľu nadránom opúšťa znamenie Rýb a prechádza do znamenia Barana - začína nám jar. Zaujímavé je, že vplyvom vyššie spomenutej konjunkcie v Rybách bude toto znamenie v závere svojej vlády najpresvedčivejšie, dokonca aj energie Barana sa presadia až po prvých pár dňoch pobytu Slnka v znamení Barana.
Merkúr - komunikátor, kombinátor aj manipulátor, patrón rečníkov, obchodníkov no i podvodníkov sa počas tohto týždňa prejaví najmä z tej horšej stránky. Už v pondelok a utorok mnohí z nás narazia na neprekonateľné bariéry - komunikačné, partnerské i v rodine, aj naši čerstvo zvolení politici budú pri svojich vyjadreniach opatrní, strohí, podozrievaví, spochybňujúci a pesimistickí. Iní zase príliš vsadia na grandióznosť a bombastickosť, ďalších v kritických situáciách zradí pamäť. No aj za týchto ťažších podmienok môžme zmobilizovať svoju energiu, prekuknúť do podstaty a štruktúry, vytvoriť niečo mimoriadne. Vo štvrtok a piatok narazia snahy realizovať v spoločnosti svoje idey na nepochopenie a rôzne prekážky. Týka sa to nás jednotlivcov aj zápolenia a kombinovania pri zákulisných bojoch politických strán; veď každej z nich (teda skoro každej) ide o veľa či o všetko!

Ináč posledné dianie na politickej scéne mi pripomína symbol Urobora - hada požierajúceho vlastný chvost (alebo zakusnutého do svojho chvosta, aby vytvoril kruh, a tak sa mohol ako kolo rýchlejšie dostať tam, kam chce).
Hermetický symbol Uroboros predstavuje cyklickú podstatu vecí, nekonečný návrat od konca k začiatku, sebazničenie a sebaobnovu.
A teraz buďme múdri, ako to interpretovať: hlava hada je samozrejme víťaz volieb a chvost, to sú tie straničky na jeho konci (tie nad čiarou); komu to prospeje, kto na to doplatí?

Takto napísané to snáď vyznieva omnoho vznešenejšie ako niekým vymyslený a hojne používaný výraz "zlepenec"  :-) 

Posledné k politike: definitívne to na tento týždeň nevidím, skôr k záveru toho budúceho, veľkonočného ...

Luna bude v pondelok a utorok v Blížencoch, od prvých hodín v stredu až do piatka rána v Rakovi a do nedele večera v Levovi. No a zopár posledných nedeľných hodín bude potom prechádzať znamením Panny.
Tenzná kvadratúra medzi Lunou a Slnkom bude vrcholiť v utorok večer, ďalšie problematické hodinky môžu byť už tie prvé pondelkové, od pondelkovej noci do utorka rána, vo štvrtok ráno, no najmä na obed a po obede.
Pre iných však môže byť pár poobedných hodín vo štvrtok od obeda mimoriadne priaznivých (žeby predsa len výraznejšie posuny k novej vláde?).

Plánovali ste počas tohto týždňa nejaké dôležité rozhovory, rátali s vychádzaním v ústrety a spoluprácu pri hľadaní spoločných kompromisov? S partnermi, deťmi, so spolupracovníkmi? Doba na to nie je vôbec vhodná, presuňte tieto záležitosti na budúce týždne. Najlepšie termíny či optimálne obdobia pre Vaše zámery Vám dokáže určiť astrológia.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce môžu v r.2016 byť v mesiacoch apríl jún, september december. 
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 3 3 1 1 1
Býk 3 3 1 1 2 3 2
Bli 4 4 3 3 3 3 3
Rak 4 3 1 3 2 1 3
Lev 3 3 2 2 2 1 1
Pa 5 5 2 2 4 4 4
3 3 3 3 2 2 1
Ško 3 4 2 2 2 3 2
Str 5 5 3 3 3 3 3
Koz 4 4 4 4 2 2 2
Vod 2 2 2 2 1 2 1
Ry 5 5 2 2 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 04.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia