Horoskop na týždeň od 14.5. do 20.5.2018

Týždeň bude pokračovaním tendencií z toho minulého, mnohí z nás sa budú cítiť ako na hojdačke. Raz hore-raz dole, raz tam a potom zasa onam. Pre nejedného bude priťažké sledovať a najmä prispôsobovať sa meniacim okolnostiam, nič iné nám však asi nezostane. Nemali by sme však už z princípu revoltovať a snažiť sa o zmeny za každú cenu, pozor aj na úrazy (elektrika, doprava) a snahy všetko - tu a teraz - meniť! Taktiež bude veľmi závisieť, či a ako svoj nadbytok energie vhodne usmerníme či spracujeme, ...

...  stransformujeme. V druhej polovici týždňa budú bodovať tí rozvážnejší, víkend možno prinesie nešťastné či priamo zlé vyjadrenia aj nevhodné zásahy a zmeny v partnerstvách.  

Astrologické zaujímavosti: Skoro všetky májové zmeny astrologickej klímy sa pomestili do tohto týždňa; až tri. A ďalšia prebehla počas predchádzajúcej nedele, dokonca tá piata bude v nasledujúci pondelok nadránom.
Tento utorok v podvečer prejde Urán (pomalá planéta, zvyčajne býva v jednom znamení približne sedem rokov) - zatiaľ len na určitý čas, zopár mesiacov - z Barana do znamenia Býka. V ďalší deň, v stredu skoro ráno prechádza Mars z Kozorožca (v tomto znamení bol dva mesiace) do znamenia Vodnára. No a v sobotu poobede prejde Venuša (po približne troch týždňoch) z Blížencov do znamenia Raka.
Aj Venuša aj Mars vplývajú na naše partnerské aj iné vzťahy, ich vplyv na zvyšok jarného obdobia... 
Znamenie Býka bude teda konečne od vstupu Urána do tohto znamenia aspoň počas týchto posledných pár dní svojej vlády (Slnko v znamení Býka) zasa o niečo presvedčivejšie.

Luna bude v pondelok a v utorok do neskorého večera prechádzať Býkom, do štvrtka pár minút pred polnocou Blížencami a do nedele hodinu po polnoci znamením Raka. Záver týždňa, teda skoro celú nedeľu nájdeme Lunu v znamení Leva. V znamení Býka bude v utorok poobede aj nov.
Kritické hodiny z pohľadu vplyvov Luny: v piatok od polnoci do rána a v nedeľu nadránom; harmóniu prinášajúce: vo štvrtok ráno a v sobotu nadránom - vhodné aj pre meditácie a ponory do svojho vnútra.

Astrológia Vám ponúka pohľad na seba, na svoje danosti i slabšie stránky, aj čo je možné s tým  - a kedy najlepšie - urobiť.
Astrologický výklad Vám pomôže, ponúkne odpovede na Vaše otázky, zvýši pravdepodobnosť správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, príďte na výklad!
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 3 3 2
Býk 2 2 2 2 2 1 3
Bli 2 2 2 2 2 2 3
Rak 2 1 2 2 3 2 3
Lev 4 4 3 3 3 3 4
Pa 1 1 3 3 1 1 3
2 2 1 1 3 3 3
Ško 2 2 3 3 3 3 5
Str 4 4 4 4 2 2 3
Koz 1 1 2 2 4 4 2
Vod 3 3 2 2 4 4 4
Ry 2 2 3 3 1 1 3

ˆ Milan Jurášek, 06.05.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia