Horoskop na týždeň od 14.6. do 20.6.2021

Narazila (padla) kosa na kameň - slovenské porekadlo vystihuje astrologickú náladu tohto týždňa. Je to ďalšie vyvrcholenie pôsobenia tenznej kvadratúry medzi obmedzujúcim Saturnom z Vodnára a slobodu hľadajúcim (za slobodu bojujúcim) Uránom z Býka. Táto konštelácia sa ako niť ťahá celým týmto rokom, prvýkrát sa výraznejšie prihlásila vo februári, poznačí nám jún a pripomenie sa aj v čase Vianoc (a tiež koncom budúceho roku) - ak tieto výzvy nebudeme poriadne riešiť. Najmä počas pracovných dní nám môže situáciu skomplikovať aj (už od záveru minulého týždňa...

... pôsobiaca) neharmónia medzi Slnkom a Neptúnom - veci nie sú také, ako sa zdajú, na osobnej aj kolektívnej úrovni. Neverme všetkému, používajme zdravý sedliacky rozum - ten teraz mnohým vyslovene chýba!
A dobrá správa - najlepšie dni budú tie víkendové (priaznivé pre romantické záležitosti, kultúru, umenie...) :-)  

Astrologické zaujímavosti: Jupiter na úplnom začiatku znamenia Rýb sa v nedeľu podvečer zdanlivo zastaví a začne cúvať k znameniu Vodnára. Najmä vodné znamenia, ale aj všetci ostatní by sme mali využiť tento týždeň, Jupiter v Rybách prináša porozumenie priateľskosť, láskavosť a súcit - budeme ich tomto náročnom týždni potrebovať.

Luna nám dorastá a aj tento týždeň prejde znameniami všetkých štyroch živlov. Do stredy nadránom bude v Levovi, do piatka predobedia v Panne a do nedele poobedia vo Váhach. Zvyšnú časť nedele bude potom prechádzať znamením Škorpióna.
A ako nám ovplyvní Luna celkovo komplikovanú astrologickú atmosféru tohto týždňa?
V pondelok od večera do polnoci nám môžu skomplikovať život - i vzťahy - rôzne obmedzenia a bloky (Saturn), v stredu až do poobedia so žiadnymi šťastnými náhodami nerátajme, vo štvrtok počas dňa asi nedokážeme nájsť tie správne slová (nič dôležité nepodpisujme!).
Sobota bude priať pozitívnym nápadom a riešeniam, večer však láske a vzťahom už menej :-(
Pozor, nepokazme si rannú nedeľnú romantickú pohodu nástojčivosťou!
A najlepšie nakoniec - Luna nám v nedeľu od obeda do večera prihrá mnoho priaznivých príležitostí, v rodine, vo vzťahoch i všeobecne :-)

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.
A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 2 1 2 2
Býk 3 3 1 1 1 3 2
Bli 1 1 4 4 2 1 1
Rak 4 3 3 3 2 4 2
Lev 1 1 3 3 1 1 1
Pa 3 3 4 4 3 3 2
3 3 3 3 3 4 3
Ško 4 4 3 3 2 3 3
Str 3 3 5 5 4 3 2
Koz 4 4 2 2 4 3 3
Vod 4 4 2 2 1 1 2
Ry 2 2 4 4 2 2 1

ˆ Milan Jurášek, 13.06.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia