Horoskop na týždeň od 14.8. do 20.8.2017

Prevažnú časť tohto týždňa budú hviezdy stáť pri nás. Zodpovedné a praktické konanie z víkendu sa prenesie aj na pondelok, iní však môžu počas prvých dní týždňa podľahnúť falošným ilúziám, aj prísť o peniaze. Venušku máme už niekoľko týždňov v domáckom Rakovi, no nevyspytateľný Pluto s ňou môže počas prvej polovice týždňa slušne zamávať, milencom aj do vzťahov všeobecne priniesť nečakané, až drastické zmeny do života. V strede týždňa sa ustrážme a nemíňajme na zbytočnosti! Tým budú nepriaznivé vplyvy vyčerpané a od piatka až do nedele môžme okrem ...

... priaznivo naklonenej šťasteny rátať s originálnosťou, darom intuície a najmä osobným magnetizmom, ktorí využijeme aj v partnerskom a osobnom živote. Aj doma a v práci hravo všetko vyriešime, zariadime, inovujeme. No a v cudzom prostredí na dovolenkách ... - hotová paráda!

Astrologické zaujímavosti: Lev s prehľadom kraľuje aj v poslednom týždni svojej vlády, všetky jeho vlastnosti sa budú priam ponúkať z tej lepšej stránky.
Zaujímavé je, že výrazná väčšina planét - od uplynulej nedele aj najrýchlejší Merkúrr - je vo fáze retrográdneho pohybu, pravdepodobne nás to bude nútiť k výraznejšiemu zvnútorneniu, uvedomeniu si či prehodnoteniu; čo je, čo bolo a čo by mohlo byť, keby ...  :-)

Štandardne, skoro ako každý týždeň, aj počas tohto bude Luna prechádzať štyrmi znameniami. Do utorka poobedia bude v Býkovi, do štvrtka večera v Blížencoch, do soboty večera v Rakovi a zvyšnú, prevažnú časť víkendu potom v nasledujúcom znamení Leva.
V znamení Býka, v utorok nadránom dôjde ku kvadratúre Luny so Slnkom, k tenznému aspektu medzi týmito dvoma nebeskými telesami. V rozmedzí niekoľkých hodín nás môže nepriaznivo ovplyvniť nervozitou, výbušnosťou aj nutkaním ku skratovému konaniu. Asi nás to veľmi neohrozí, veď v tomto čase väčšina "slušných ľudí" pokojne spí :-) .
Ďalšie problematické chvíle nám môže okamžité postavenie Luny priniesť (či zosilniť hore uvedené tendencie) v utorok od večera až do polnoci, v stredu okolo obeda a v sobotu pár prvých hodín.
Máme aj priaznivý vplyv Luny: pár hodín v pondelok pred polnocou, tiež v utorok okolo obeda.
Vo štvrtok od polnoci až do rána bude vplyv Luny výrazný, no nevyspytateľný, buďme preto pozornejší!

Vášeň - určité množstvo, ani málo, ani veľa, "tak akurát" - k partnerskému životu samozrejme patrí, no nemalo by jej byť, ako hovoria Česi "přespříliš".
Ak máte pocit, že sa v niečom takomto veziete, že tieto emócie nezvládate, no jedno viete: nechcete, aby Vám to "prerástlo cez hlavu" - skúste astrológiu! Vie a dokáže Vám - svojimi postupmi - pomôcť!
Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 1 3 1 1
Býk 1 1 2 1 1 1 3
Bli 3 3 4 3 3 2 3
Rak 1 3 3 2 2 2 3
Lev 4 2 1 1 2 1 3
Pa 1 2 4 2 1 1 2
3 2 3 3 4 3 3
Ško 5 4 3 3 3 3 4
Str 2 1 2 2 3 1 1
Koz 2 2 4 3 4 2 2
Vod 3 2 2 1 2 1 2
Ry 2 2 3 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia