Horoskop na týždeň od 15.10. do 21.10.2018

Na dianí v tomto týždni sa zúčastnia najmä dva vplyvy. Do stredy to bude spojenie Merkúra a Venuše v Škorpiónovi; táto konjunkcia nám - okrem určitej jemnosti a vyhľadávania skôr estetických pôžitkov - prinesie aj zvýšený záujem o opačné pohlavie, tiež o záhady a rôzne rébusy, o ich vyriešenia. V druhej polovici týždňa (znovu) Merkúr, teraz v harmonizujúcom trigóne s Neptúnom zvýrazní intuíciu, predvídavosť aj bohatú fantáziu. A čím si môžeme naše skóre počas týždňa pokaziť? Až do štvrtka iróniou, ...

... sarkazmom, tiež prílišnou zmyselnosťou a podceňovaním intelektu druhých, v závere týždňa zasa ostrým jazykom, hádavosťou a vzťahovačnosťou. No a nedeľa naznačí, o čom bude budúci týždeň (jemne napoviem: o snahách o nezávislosť aj o stabilite v partnerstvách).

Astrologické zaujímavosti: Ani tento posledný týždeň svojej vlády nebude znamenie Váhy vedieť či môcť rozohrať všetky svoje kvality naplno.
Po dlhšom čase bude Luna počas týždňa iba v troch znameniach. Od pondelka až do stredy rána bude v znamení Kozorožca, do piatka neskoršieho večera bude prechádzať Vodnárom a až do konca nedele nasledujúcimi Rybami.
Skoro vždy to tak vyjde, že počas týždňa máme buď nov, alebo spln, alebo kvadratúru medzi Slnkom a Lunou. V tomto týždni, v utorok večer, bude presná kvadratúra medzi Slnkom vo Váhach a Lunou v Kozorožcovi. Rátajme, že nám môže do partnerstiev, pracovných, ale aj iných vzťahov  - od utorka poobedia až do polnoci - priniesť rôzne nečakanosti, napätia aj následné unáhlené reakcie. Preto netreba nič "šiť horúcou ihlou"! 
S ohľadom na okamžité postavenie Luny na určitom stupni určitého znamenia a jej aspektov na iné planéty či citlivé body horoskopu sa dajú ako až kritické hodiny označiť tie v stredu okolo obeda a tiež v nedeľu skoršie ráno.
Naopak, pár hodín v nedeľu okolo obeda nám Luna pomôže v našich zámeroch. 

Samozrejme, to hore uvedené sú všeobecné tendencie, ktoré na niekoho platia viac, na iného menej. Pre konkrétneho človeka vie astrológia určiť priaznivé aj nepriaznivé obdobia i okamihy presnejšie, s výrazne väčšou pravdepodobnosťou  Aj na to je tu astrológia! A je aj pre Vás.
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z októbrových víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 2 2 4 5 5 2 2
Bli 2 2 2 3 3 3 3
Rak 3 4 4 4 2 1 1
Lev 1 1 3 3 3 3 3
Pa 1 1 2 3 3 2 2
3 3 2 3 3 2 2
Ško 3 3 3 4 4 3 3
Str 2 2 2 3 3 3 3
Koz 1 1 2 2 2 1 1
Vod 2 2 2 2 2 2 2
Ry 1 1 2 3 3 1 1

ˆ Milan Jurášek, 23.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia