Horoskop na týždeň od 15.4. do 21.4.2019

Tak ako záver minulého, tak aj úvodné dni tohto týždňa posvätí svojou priazňou šťastné príležitosti prinášajúci Jupiter v harmonizujúcom trigóne so Slnkom. Zároveň však jeho kvadratúra s Venušou nás bude nútiť viac sa zabávať aj míňať peniaze na veci, čo až tak veľmi nepotrebujeme. Alebo tých pár dní len tak preflákať. Celková atmosféra tohto, ale aj ďalších týždňov je však konzervatívna; budúcnosť pravdepodobne ukáže, že z prílišnej opatrnosti či zo strachu sme nejaké príležitosti premárnili. V závere týždňa si ujasníme - a budeme vedieť aj pomenovať - čo nás trápi. Aj - čo s tým ...

... treba urobiť. Iní zasa svoju originalitu využijú v podnikaní, ďalší na to, aby niečo získali alebo naopak - oslobodili sa od toho, čo ich zväzuje.

Astrologické zaujímavosti: Od stredu minulého týždňa retrográdny Jupiter v znamení Strelca nám na tento, ale aj zopár budúcich týždňov a mesiacov prinesie určitú introspekciu, viac sa budeme zamýšľať nad svojou životnou cestou, rastom aj zdrojmi sebavedomia.
V tomto týždni budeme mať až tri prechody planét z jedného do nasledujúceho znamenia: z Rýb do Barana prejdú v stredu ráno Merkúr a v sobotu večer Venuša. Tým pôsobenie energií znamenia Barana na konci jeho vlády o niečo stúpne. Znamenie však zmení aj Slnko - v sobotu pred obedom Barana opustí a prejde do znamenia Býka.  

Pribúdajúca Luna sa počas tohto týždňa bude nachádzať až v piatich znameniach. V pondelok do obeda bude v Levovi, do stredy poobedia v Panne a do piatka poobedia vo Váhach. V nasledujúcom Škorpiónovi bude až do nedele večera a zvyšných pár nedeľných hodín strávi Luna už v znamení Strelca.
V znamení Váh bude v piatok hneď poobede aj spln, ten najmä na citlivejších ľudí pôsobí stresujúco - buďme preto rozvážnejší; doma, v práci aj za volantom!
Luna svojím vplyvom umocní celkovú astrologickú atmosféru tento týždeň výraznejšie ako inokedy: harmonizujúco v pondelok od skorého rána, v utorok skoro ráno skôr obmedzujúco, v utorok od obeda až do stredy rána môžme očakávať rôzne zmeny - k lepšiemu aj horšiemu. Večer a noc zo štvrtka na  piatok bude múdre stráviť radšej s tými, ktorých dobre poznáme. Noc zo soboty na nedeľu nám môže ponúknuť niečo nečakané, no pozitívne.   

Rozhodujete sa niečo nové začať, riešiť, alebo naopak skončiť? Osvetliť súvislosti aj vybrať optimálny termín Vám umožní astrológia. Pomôže zvážiť rôzne "pre a proti", vyhodnotí Vaše šance, zvýši percentá správneho rozhodnutia.
Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 2 2 1 2 1
Býk 2 2 1 3 2 3 2
Bli 4 5 2 2 1 1 1
Rak 2 2 4 4 4 1 2
Lev 1 2 1 2 2 3 3
Pa 3 4 2 4 2 2 1
2 4 2 3 2 3 2
Ško 3 3 2 2 1 2 2
Str 2 4 2 1 1 2 1
Koz 1 1 2 4 2 1 1
Vod 1 2 2 3 3 3 2
Ry 4 5 4 3 2 3 2

ˆ Milan Jurášek, 17.03.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia