Horoskop na týždeň od 15.4. do 21.4.2024

Hviezdy nám na tento týždeň namiešali zaujímavý koktail vplyvov. Každému podľa chuti, či skôr podľa dispozícií, ktoré v Osobnom horoskope má. Udalosti, postoje a naše reakcie na výzvy sa budú diať podľa toho, v ktorých astrologických domoch sa tam nachádzajú znamenia Baran, Ryby a Býk. Prvé dni sa ešte ponesú v dozvukoch z predchádzajúceho týždňa, čo sme nedotiahli, dostaneme príležitosť vydebatovať, napraviť či vylepšiť. Od utorka do štvrtka vytvoria rýchle planéty z Barana (Slnko, Merkúr a Venuša) viacero polosextilov na tie pomalšie v susedných znameniach. Tie nám uľahčia...

... komunikáciu aj osobné kontakty, prinesú tiež presvedčivosť tam, kde treba. Najsilnejšie sa ale v týchto dňoch prejaví Venuša, jej spojenie s Dračou hlavou poteší stabilné páry, mnohí pokročia na "vyšší level", iní, dosiaľ sami, si nájdu spriaznenú dušičku. V druhej polovici týždňa to podporí aj spojenie Venuše s Merkúrom, presné v piatok okolo obeda. Zjemní naše vnímanie a vyjadrovanie, partneri si uvedomia "súzvuk duší". Skrátka neprídu ani umelci a iní kreatívni...
Od piatka sa všetko nejako zintenzívni. Jupiter s Uránom sa pomaly blížia do konjunkcie. Presná bude v nedeľu nadránom, ale cítime aj spomíname ju tu už niekoľko týždňov. Vyskytnú sa nové možnosti aj netradičné riešenia, netreba sa však báť robiť niečo ináč ako doteraz! A sextily Marsa na ne to len umocnia a dodajú patričnú presvedčivosť. Iní si zasa uvedomia, že láska lieči a budú vyhľadávať samotu vo dvojici, aby sa lepšie spoznali, pochopili...
Áno, počas víkendu a možno aj pár dní predtým budú pôsobiť aj negatívne vplyvy typu: "ísť cez mŕtvoly", "použiť a zahodiť", "a kto, ak nie ja?" Takýmto situáciám a ľuďom sa treba vyhnúť, nájsť a zmeniť svoje prístupy za vhodnejšie. Aj k tým, ktorí sa neštítia použiť aj neférové taktizovanie s cieľom získať rôzne výhody - v osobnom živote, v rodine, vo vzťahu, v podnikaní...

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v apríli
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Presvedčivosť pôsobenia baranských energií bude aj tento týždeň neprehliadnuteľná, dokonca aj keď sa Slnko v piatok poobede presunie do nasledujúceho znamenia, do Býka, tak si Baran svoju dominanciu ešte udrží. Nielen počas tohto víkendu, ale aj celý nasledujúci týždeň.

Luna bude do utorka skorého rána prechádzať Rakom, do štvrtka poobedia Levom a do nedele nadránom Pannou. A zvyšnú nedeľu potom Lunu nájdeme už v znamení Váhy.

A aké vplyvy pridá k celkovej atmosfére rýchla Luna?

Pondelok vyzerá byť až príliš dynamický, keď však rázne hneď doobeda zaberieme, získame náskok..Vyhnime sa polemikám a hádkam!
Noc z pondelka na utorok môže byť mimoriadne romantická, doobedie skôr ťaživé.
Streda bude nadpriemerná, okrem neskorého večera...a v piatok to bude približne rovnako...
Štvrtok vyzerá byť až nudne pokojný,
V sobotu bude múdre to čo treba stihnúť doobeda, maximálne počas neho, neskôr hrozia dusná aj agresia nielen slovná
Od noci zo soboty na nedeľu by som si moc nesľuboval a v nedeľu viac získajú tí, ktorí budú dlhšie leňošiť či tuľkať sa v postieľke (čiže tí bez ratolestí a povinností :) )

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť??
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 4 4 4
Býk 3 3 3 2 2 2 4
Bli 3 1 1 1 3 3 2
Rak 3 2 2 3 3 4 3
Lev 3 1 1 1 2 3 3
Pa 3 2 2 2 2 2 4
5 2 2 2 4 4 4
Ško 1 3 3 2 2 2 2
Str 2 3 3 2 3 3 2
Koz 2 2 2 2 2 2 3
Vod 2 4 4 3 4 4 2
Ry 1 3 3 2 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 14.04.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia