Horoskop na týždeň od 15.7. do 21.7.2019

Prvý prázdninový mesiac sa prehupol do svojej druhej polovice a neharmonicky aspektované planéty začínajú ešte pritvrdzovať. Už niekoľko týždňov je to o tom istom; mnohí z nás si vlečú so sebou - ako kufre vo vyťahaných rukách - niečo z minulosti a stále sa rozhodujú, čo s tým. Či ďalej pokračovať "po starom", alebo to nechať za sebou a do budúcnosti vykročiť odľahčený. Ťaživá, temná nálada z uplynulého víkendu (Pluto) môže ešte pár dní pretrvávať a čiastočne nás - aj pri rozhodovaniach - paralyzovať, v ďalších dňoch tlaky povolia a budeme môcť slobodnejšie dýchať. Venuša...

... - planéta citov, lásky a všetkých tých vecí okolo bude počas týždňa pôsobiť tak aj onak. Niektorým prinesie neistoty, hanblivosť, rozčarovania aj smolu, iným zasa romantiku, fascináciu partnerom, partnerské porozumenie, umelcom inšpiráciu. Cez víkend sa však mnohé v tejto oblasti zvrtne a nič nemusí byť ako predtým. Dobre urobia tí, ktorí víkendové dni využijú na premyslenie, ako v ďalších dňoch, mesiacoch a rokoch - malo by nám to "dobre páliť". Citovú oblasť však neriešme, tu by sme mohli mať zmätok! 

Astrologické zaujímavosti: Retrográdny Merkúr sa v piatok ráno vráti z Leva naspäť do Raka, v nasledujúcich dňoch sa budeme v myšlienkach viac ako svetu a veľkým témam venovať domovu, rodine.

Prvú hodinku tohto týždňa strávi Luna ešte v Strelcovi, v nasledujúcom Kozorožcovi bude až do stredy predobedia. Do piatka, skoro až do polnoci bude prechádzať Vodnárom a celý víkend bude Luna v znamení Rýb.
V Kozorožcovi bude v utorok pred polnocou aj spln, spojený s čiastočným zatmením Mesiaca. Bude ho možné pozorovať aj u nás približne od desiatej do jednej po polnoci.
Zatmenia nemajú v astrológii dobrú povesť - u jednotlivcov záleží na ich Osobných horoskopoch - niekedy môžu úplne zmeniť budúci osud. Zodpovedne sa dá povedať, že utorok (aj keby nebolo to zatmenie) bude z celého týždňa najnáročnejší - buďme počas celého dňa v prítomnosti, robme len bežné veci!
A aký bude mať vplyv Luna počas ostatných dní? V pondelok podvečer budeme vedieť čo chceme, aj ako sa do toho oprieť, v stredu poobede pozor na neopatrné reči, nemajme veľké oči, z očakávaných ziskov môžu byť nakoniec straty, vo štvrtok večer je vhodná doba dôstojne sa rozlúčiť s niečím, s čím nechceme v budúcnosti pokračovať. A sobota hneď poobede je priaznivá pre originálne, nečakané riešenia. A nedeľné skoré ráno? Urobíme najlepšie, ak ho prespíme :-)

Potrebujete poradiť v týchto náročných dňoch? Astrológia Vám ponúkne iný druh pohľadu na Vás aj Váš život. Svojimi postupmi Vám môže pomôcť, tak ako pomohla aj mnohým predtým.
Astrologické výklady Vám ozrejmia súvislosti, ukážu východiská, poskytnú riešenia. Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte. /p>

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 2 2 2
Býk 2 2 2 3 3 1 1
Bli 2 2 1 2 2 3 3
Rak 3 5 4 3 2 2 1
Lev 4 4 3 4 4 2 2
Pa 2 2 2 4 2 2 2
5 5 4 3 3 3 3
Ško 3 3 4 5 5 3 3
Str 2 2 1 1 1 4 4
Koz 1 1 1 2 2 1 1
Vod 2 2 1 2 2 2 2
Ry 3 3 2 3 3 4 4

ˆ Milan Jurášek, 19.06.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia