Horoskop na týždeň od 15.8. do 21.8.2016

Budem sa znovu opakovať, ale aj tento týždeň začne pokračovaním vplyvov z predchádzajúceho víkendu. Tentokrát to bude o dezilúziách, zneužitej naivite, sklamanej láske, lenivosti aj o škandáloch v partnerstvách. Mnohým sa však v prvej polovici týždňa ponúknu nové východiská, aj noví parteri. Dni ako stvorené pre lásku, nehu no najmä vášeň sú streda a štvrtok, mali by sme ich využiť všetci, nielen tí na dovolenkách. Piatok a čiastočne aj nasledujúce dni môže byť pre mnohých kritické (tieto tendencie môžu nenápadne začať pôsobiť už od stredu týždňa). Dajme si preto pozor, ...

 

... komu, čo a najmä ako povieme, aby z toho nebolo len trápenie! Pozor na podpisy, najmä listín, kde je veľa riadkov drobným písmom! Iných zasa cez víkend napadne niečo, čo môžu v nasledujúcom týždni použiť na zlepšenie svojej situácie či kreditu.

Astrologické zaujímavosti: Aj na zhoršenom počasí počas uplynulého i v tomto týždni vidíme, že kráľovský, slnečný Lev je (aj bude) akýsi menej presvedčivý. Pomyselnú vládu v predstihu prebralo nasledujúce znamenie Panny. Z astrologického hľadiska to bolo predpokladateľné.

Luna bude do utorka poobedia v Kozorožcovi, do štvrtka večera vo Vodnárovi a do soboty neskorého večera v znamení Rýb. Zvyšok soboty a nedeľu nájdeme Lunu v Baranovi.
Vo štvrtok tesne pred obedom bude v znamení Vodnára vrcholiť spln, opozícia medzi Lunou a Slnkom. Ako každý spln, aj tento môže - najmä nevyrovnaným a jedincom, ktorým tieto planéty sadnú na ich Osobný horoskop - priniesť rôzne komplikácie. S vnútornou nevyrovnanosťou, s nezvládnutou výbušnosťou aj agresivitou. Buďme preto pár hodín okolo obeda čo najpozornejší!
K ďalším možno až kritickým hodinkám, ktoré môže Luna svojou okamžitou polohou akcentovať patria tie prvé pondelkové, ďalej v stredu skoro ráno, v piatok večer, v sobotu okolo obeda a tiež pár posledných nedeľných hodín.
V utorok nadránom je astrologická atmosféra z pohľadu Luny taká obojaká, niekomu  môže priniesť niečo nečakané, iným jasnú myseľ, nové  príležitosti a priazeň tých, čo rozhodujú.
Štvrtok ráno môže byť pre mnohých veľmi priaznivý, náhody budú priať najmä tým pripraveným.

Spomenuté uvedené termíny môžu byť pre Vás takým univerzálnym vodítkom, kedy je v tomto týždni vhodné radšej nič nemeniť a tiež, ktoré dni a hodiny by mohli byť priaznivé, ak pomýšľate na zmenu.
Samozrejme, najlepšie a zodpovedne optimálne sa tieto vplyvy dajú vyhodnotiť len pri porovnaní s Vaším Osobným horoskopom. Využite preto ponuku astrologického výkladu, osobného, cez Skype či mobilom.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 1 1 2
Býk 2 1 2 1 3 3 1
Bli 3 3 3 3 5 5 3
Rak 4 1 2 1 4 3 3
Lev 1 2 4 2 1 1 2
Pa 2 1 1 1 4 4 1
2 2 2 2 3 3 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 3 3 3 3 4 4 3
Koz 3 2 2 2 2 2 2
Vod 1 2 3 2 1 1 2
Ry 4 2 2 2 5 5 2

ˆ Milan Jurášek, 03.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia