Horoskop na týždeň od 16.1. do 22.1.2023

Týždňom nás budú sprevádzať dve hlavné témy. Od minulého víkendu začala a až do piatka či soboty nás bude ovplyvňovať konjunkcia Slnka s Plutom, presná bude v stredu. Účinok niektorých konjunkcií - a táto k nim patrí - záleží často na tom, či si ich je človek vôbec vedomý. A ako s tými energiami naloží. V tomto prípade nám môžu posilniť vôľu a intuíciu, ale aj fanatizmus, extrémizmus a podsúvať diktátorské tendencie. Od štvrtka sa zapojí do diania aj vplyv ďalšej konjunkcie - Venuše so Saturnom, presnej v nedeľu večer. Tá často prináša do vzťahov zdržanlivosť a...

... citový chlad. Ostatné vplyvy sú výrazne slabšie, iba víkend bude živší: tým, ktorým to (najmä dámam) zarezonuje s vlastným Osobným horoskopom môže priniesť (Lilit) konflikt s mužským princípom. A to pozitívne - mnohí dostanú nápad, ako si pomôcť do budúcnosti. 

 Akcia  - ZĽAVA -10 %  ďalej pokračuje

+ ďalšia  ZĽAVA -10%, v januári pre všetkých Kozorožcov

na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

viac info emailom

Skype, Whats App, mobil


Astrologické zaujímavosti: Výraznejšie zmeny astrologickej atmosféry sa dejú už niekoľko týždňov, do toho predchádzajúceho sme nabehli s Lilit už v Levovi. A tiež Mars sa obrátil do priameho smeru, mali by sme byť konštruktívnejší. V tomto týždni, v stredu poobede, prestáva byť retrográdnym zasa Merkúr. Procesy, ktoré prebiehali počas pár predchádzajúcich týždňov v našich hlavách sa dostávajú navonok, môžeme začať to spracované podľa svojich možností realizovať. A v nedeľu pár minút pred polnocou sa obráti z retrográdneho pohybu ako posledný aj Urán. Predchádzajúcich päť mesiacov nám ponúkal zmenu postojov  na prichádzajúce zmeny.
Najdôležitejšia zmena energií pôsobiacich na nás aj svet sa udeje v piatok ráno, Slnko prejde zo strohého Kozorožca (štruktúry, systém) do spoločenského Vodnára. Ten predstavuje nás, ľud, našu spoločnú silu.

Menšie zmeny prináša svojím rýchlym pohybom znameniami aj Luna. V pondelok a do utorka večera bude vo vodnom Škorpiónovi, do štvrtka večera v ohnivom Strelcovi a do soboty večera v zemskom Kozorožcovi.

V sobotu neskoro večer dobehne Luna na druhom stupni Vodnára Slnko, vytvoria konjunkciu, je to tzv. nov. Môže byť komplikovaný pre niektoré partnerstvá, nov je v presnej opozícii na už spomenutú  Lilit v Levovi, vo voľnej konjunkcii s Plutom. Aj svoje si pridá aj konjunkcia Venuše so Saturnom. Takže počas soboty len opatrne! Iní zasa budú v piatok, najmä pri komunikácii, miešať rozum a city dohromady.
Ako príjemná sa javí noc ;) z utorka na stredu.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 3 3 1
Býk 5 5 3 3 3 3 4
Bli 2 2 4 4 2 2 2
Rak 3 2 3 3 4 5 3
Lev 3 3 2 2 4 4 4
Pa 1 1 3 3 1 1 2
3 3 1 1 3 3 1
Ško 2 2 4 4 2 2 3
Str 3 3 1 1 2 2 1
Koz 3 3 2 2 2 2 2
Vod 4 4 1 1 2 2 1
Ry 3 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 15.01.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia