Horoskop na týždeň od 16.1.2017 do 22.1.2017

Napriek tomu, že v mnohých z nás budú ešte rezonovať romantické dozvuky a očarenia z minulého týždňa, hlavnou témou tohto sa môžu stať snahy presadiť svoje predstavy, oslobodiť sa - symbolicky i v skutočnosti - od niečoho zväzujúceho či obmedzujúceho, alebo už definitívne "vylízať si" staré zranenia. Síl i odvahy budeme mať dostatok, nájdime aj trpezlivosť! Pre iných bude romantické súznenie málo a najmä na začiatku týždňa pôjdu priamo "na vec". Od stredy očakávajme ďalšie vplyvy, niektorí šikovne niečo "vykoumajú" a pomôžu sebe i druhým (aj finančne), iných však, naopak ...

... čakajú rôzne prekážky; vo vzťahoch, v práci, i priamo na ceste, pred svojím autom! Hrozia nehody, kroťme svoju agresivitu, vyhnime sa priamym stretom, najmä s autoritami.  

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby astrologicky najvýznamnejšia udalosť je prechod Slnka z Kozorožca do Vodnára, udeje sa to vo štvrtok pred polnocou, presne o 22.23 hod. Vo vzdušnom znamení Vodnára bude však Slnko osamotené, dokonca v ďalších dvoch znameniach tohto živlu sa nachádza len Jupiter (vo Váhach), takže žiadnu mimoriadne veľkú zmenu astrologickej klímy neočakávajme, energie znamenia Kozorožca budú - hoci v menšej miere - pôsobiť aj naďalej.

Luna začne tento týždeň prechodom znamením Panny, kde bude až do utorka poobedia. Zvyšok utorka, v stredu a počas štvrtka bude prechádzať Váhami. Vo štvrtok, ani nie hodinu pred polnocou prejde do Škorpióna, v nedeľu tesne pred obedom toto znamenie Luna opustí a prejde do nasledujúceho Strelca.

V piatok, pár minút po tom, ako Luna prejde do Škorpióna, vytvorí kvadratúru so Slnkom na 1. stupni Vodnára. Tenzné aspekty medzi Slnkom a Lunou - medzi mužským a ženským princípom, medzi tým vonkajším a tým vnútorným, symbolicky - môžu najmä citlivých jedincov vyviesť z rovnováhy. Pozor na skratové prejavy a konania!
Ďalšie problematické chvíle nám môže okamžitý vplyv Luny symbolicky spôsobiť či určité tenzie akcentovať už v pondelok večer, až do prvých utorkových hodín, v piatok nadránom a večer, tiež posledných pár nedeľných hodín.
Naopak, sobotné predobedie nám môže - a nielen vo vzťahoch k opačnému pohlaviu - ponúknuť nečakané príležitosti.

Svoj vzťah pokladáte za vyhovujúci, no predsa len by ste ho chceli nejako vylepšiť? Alebo naopak - máte pocit, že sa vo svojom vzťahu stále menej vyznáte? Že už vlastne neviete, čo chcete a čo nie? Alebo sa domnievate, že takto to vidí Váš partner? Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia,  príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Opakovanie úvodného seminára  Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop bude - je to definitívny termín - 21. a 22.1.2017.
Ešte sú voľné miesta!
Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 4 4 2 2 2
Býk 2 1 2 2 2 2 2
Bli 3 3 3 3 2 2 2
Rak 3 2 5 2 2 1 2
Lev 2 2 3 3 5 5 4
Pa 1 1 3 3 1 1 1
4 2 2 2 2 2 2
Ško 2 1 2 2 1 1 1
Str 3 1 1 1 2 2 1
Koz 3 3 3 3 2 2 1
Vod 3 1 1 1 3 3 1
Ry 4 2 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 05.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia