Horoskop na týždeň od 16.11. do 22.11.2015

Celý tento týždeň bude ovplyvnený najmä Venušou, planétou lásky, vzťahov a nadväzovania známostí, no zároveň aj Lilit, Plutom a Uránom. Tieto do spomínaných oblastí pridajú razanciu, náruživosť, "chtíč", vášeň, osudovosť, vyhľadávanie vzrušenia, pôžitkov, neobvyklých zážitkov i situácií, no aj nestabilitu, náhle vzplanutia i nečakané rozchody. Počas celého týždňa - od pondelka až do víkendu - približne v spomínanom poradí. K tomu môžme v strede týždňa prirátať vytriezvenie či precitnutie z mámivého opojenia, u iných zasa vyjasnenie vlastnej duchovnej orientácie, vo štvrtok či piatok aj ...

 

... využitie príležitosti na spoločenský postup, nejaký zisk z lobovania či v predstihu prezieravo rozvíjaných vzťahov, aj vyšvihnutie sa do vodcovskej pozície.

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň máme toho viac. V stredu podvečer sa zdanlivo stacionárny Neptún znovu pohne správnym smerom. Najvýznamnejšia astrologická udalosť týždňa však nastane v nedeľu poobede, presne o 16.25 hod. Slnko prejde zo znamenia Škorpióna do Strelca, posledného jesenného znamenia. Tým sa pridá k Merkúrovi, ktorý takto prešiel do znamenia Strelca dva dni predtým, v piatok večer. Rátajme teda, že nástup pôsobenia kvalít znamenia Strelca bude naozaj presvedčivý, zároveň však budú aj naďalej pôsobiť energie znamenia Váh a tiež Rýb.

Tento týždeň Luna dorastá, v pondelok a utorok ráno bude v Kozorožcovi, do štvrtka poobedia bude prechádzať Vodnárom a do soboty poobedia Rybami. Zvyšok soboty a nedeľu nájdeme Lunu v znamení Barana. 

Kvadratúra medzi Lunou a Slnkom, jeden zo štyroch problematickejších aspektov medzi týmito dvoma nebeskými telesami behom mesiaca (presnejšie necelého mesiaca, počas celého obehu Luny zvieratníkom) poznačí celé štvrtkové doobedie od polnoci najmä štvrtok ráno. Vyhýbať sa rôznym konfliktom sa oplatí aj hneď v pondelok nadránom, ráno a večer, vo štvrtok okolo obeda, v noci zo štvrtka na piatok a tiež počas nedeľného večera. V utorok večer bude vplyv Luny priaznivý.

Tieto informácie platia - v menšej či väčšej miere, podľa osobných dispozícií - pre každého; pre ľudí poznačených račou energiou - teda nielen slnečných Rakov - aj dvojnásobne.

Stojíte na menšej či väčšej životnej križovatke a potrebujete poradiť, zhodnotiť alebo odobriť svoje rozhodnutie? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce môžu byť už v novembri alebo v decembri 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 5 2 2 2 4 3 4
Býk 3 2 3 2 2 2 4
Bli 2 2 3 3 3 4 2
Rak 2 2 2 4 2 2 5
Lev 3 5 5 4 3 2 3
Pa 1 2 3 2 2 4 3
4 1 1 1 2 2 4
Ško 3 2 3 2 2 2 4
Str 3 3 3 4 5 4 3
Koz 2 2 2 2 3 3 3
Vod 2 1 1 1 3 1 1
Ry 2 4 4 3 4 3 4

 

ˆ Milan Jurášek, 08.09.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia