Horoskop na týždeň od 16.2. do 22.2. 2015

Čaká nás pomerne dobrý týždeň, využiť treba najmä šťastné dni, pondelok a štvrtok. Pomôžu nám priatelia i väzby na "tých hore", iní zasa dokážu všetko perfektne zorganizovať, počkať si na ten správny okamih a vo svoj prospech obrátiť i najmenšie šance. Z dlhodobého hľadiska je astrologická klíma rovnaká, ako pred pár týždňami, mali by sme byť rozvážni a nepúšťať sa na neistú pôdu, teda robiť radšej len bežné veci. Víkend však praje vzťahom aj láske vo všetkých podobách, tieto šťastné dni by bolo hriech nevyužiť.

 

Astrologické zaujímavosti: Tá najväčšia je prechod Slnka z Vodnára do znamenia Rýb vo štvrtok, ani nie hodinu po polnoci. Dve minúty pred tým, prejde z Vodnára do Rýb aj Luna, ktorá "stihne" ešte vo Vodnárovi, na konci poslednej minúty 30 stupňového znamenia Vodnára vytvoriť so Slnkom konjunkciu - teda nov.

V znamení Rýb tak bude 6 planét z jedenástich, význam tohto znamenia a vplyv energií Rýb na nás a na všetko okolo prudko stúpne. Bude to však trvať iba pár dní, v piatok niečo viac ako hodinu po polnoci opúšťa znamenie Rýb Mars a prechádza do Barana, v piatok neskoro večer sa presunie z Rýb do Barana aj Venuša. Tým sa stáva na ďalšie dni znamenie Barana rovnako (ak nie viac) dôležité ako znamenie Ryby, ktoré svoju mesačnú vládu sotva začali.
Asi nám tento rok príde skoro jar, možno už tento víkend, keď bude Baranom prechádzať aj Luna. Alebo sa výraznejšie počas víkendu oteplí.

Kvalita času tohto týždňa je podobná kvalite toho minulého i tých predtým, pozrite aj tu.

V pondelok bude Luna ešte v Kozorožcovi, v utorok a stredu bude prechádzať Vodnárom a vo štvrtok a piatok Rybami. A cez víkend bude v spomínanom znamení Barana.

Z pohľadu umiestnenia Luny v horoskope sú náročné chvíľky tohto týždňa  - hodiny až niekoľko - v pondelok hneď po polnoci, okolo polnoci zo stredy na štvrtok, keď vrcholí už spomínaný nov, vo štvrtok na obed a okolo polnoci zo soboty  na nedeľu.
Zaujímavá konštelácia vznikne v utorok skoro ráno, malo by to byť niečo ako pozitívny zásah osudu do života.

Chcete vedieť ako na tom v tomto období ste? Či v tom najbližšom budete? Môže Vám pomôcť Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského. Odhalí Vám Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - mapu Vášho osudu, života.
Príďte na výklad, výklad sa však dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - marec, apríl 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 2 1 1
Býk 1 3 3 1 1 2 2
Bli 2 1 1 3 3 1 1
Rak 3 1 3 4 2 3 4
Lev 4 4 4 2 2 2 2
Pa 2 2 2 4 4 2 2
3 2 2 2 2 4 4
Ško 1 3 3 1 2 2 2
Str 2 2 2 3 3 1 1
Koz 2 2 2 3 3 3 3
Vod 2 1 1 3 3 1 1
Ry 2 4 4 2 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 03.01.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia