Horoskop na týždeň od 16.3. do 22.3.2015

Začiatok týždňa nebude ľahký, mali by sme sa snažiť len zľahka našľapovať, neupozorňovať na seba, neriešiť dilemy staré kontra nové, svet naokolo si svoje problémy nájde i bude riešiť po svojom. Nesnažme sa nič ani slovne urýchľovať, nepodliehajme pesimizmu, za pár dní to prejde! V strede týždňa sa zvýši naša intuícia, mnohí dokážu speňažiť svoju predvídavosť. V piatok predobedom bude vrcholiť zatmenie Slnka, v pokoji si prežime to, čo nám prinesie! Z víkendových dní bude lepšia nedeľa, mnohí ju prežijú tvorivo či intelektuálne, v sobotu (možno už v piatok) však môžeme doplatiť na konšpirácie a svoj ostrý jazyk!

 

Astrologické zaujímavosti:  Luna na svojej púti oblohou prejde počas tohto týždňa z Kozorožca (bude v ňom len v pondelok doobeda) cez Vodnára (do stredy doobeda) do Rýb (do piatka doobeda). V piatok poobede, v sobotu a v nedeľu doobeda bude prechádzať Baranom a zvyšok nedele znamením Býka.
Z hľadiska postavenia Luny v horoskope a jej aspektov na iné planéty sa javia ako "háklivé" hodinky okolo pondelka rána, štvrtok nadránom, už spomínané zatmenie v piatok pred obedom a sobotňajšie ráno a predobedie.

V utorok o 11.14 hod. prejde Venuša zo znamenia Barana do Býka, do znamenia kde je "doma" a kde môže naplno rozvinúť svoje kvality; láska vo všetkých svojich podobách bude už od tohto týždňa ovplyvňovať naše i konanie všetkých naokolo.

Udalosti z astrologického i astronomického pohľadu naozaj významné máme tento týždeň dokonca až dve, a obidve v piatok.  Prvou je nástup nového astronomického i astrologického roku; pred polnocou, presne o 23.45 hod. prejde Slnko zo znamenia Rýb do Barana. A znamenie Barana sa na svoj presvedčivý nástup už niekoľko týždňov - pozrite tu - pripravovalo.

Druhá udalosť bude nov, teda konjunkcia Slnka a Luny v piatok pred obedom. Tento nov je spojený so zatmením Slnka. Nov bude vrcholiť o 10.35 hod., zatmenie okolo 10.50 hod. (podľa miesta), v tomto čase Luna prekryje približne 2/3 slnečného kotúča.

Zatmenia poznačia najmä tých ľudí, v ktorých osobných horoskopoch "sadne" poloha Slnka a Luny na nejakú - najmä osobnú - planétu či citlivý bod (Asc. atď.). Podľa starej astrologickej poučky pôsobenie vplyvu zatmenia bude účinkovať v pomere 1 hodina k 1 roku; v tomto prípade - celková dĺžka zatmenia približne +- 70 minút - bude vplyv zatmenia niečo vyše roka pred aj po. Vplyv sa pokladá za prevažne negatívny.

Je tu ešte jedna vlastne dobrá správa. V utorok nadránom vrcholí - po piaty a posledný raz - vleklá kvadratúra Urána s Plutom, ktorá nad nami s prestávkami "straší" od mája 2013, viacerým kompletne "prerobila" ich životy. Naposledy kulminovala v polovici decembra minulého roka, no spomínal som ju viackrát. Prehodnoťme preto po tieto dni ešte raz svoje postoje, opustime to prežité, doriešme staré osobné resty, na všetkých úrovniach! 

Dozrela doba, cítite, že treba urobiť to, čo urobiť treba? Len kedy to bude najlepšie, najvhodnejšie? Pomôže Vám astrológia, príďte na výklad!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - marec, apríl 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 2 1 1 1
Býk 3 2 2 1 1 2 1
Bli 2 3 3 4 3 3 2
Rak 3 2 2 2 3 4 2
Lev 2 4 2 2 1 1 1
Pa 2 4 3 4 3 4 2
4 1 2 2 1 4 2
Ško 3 3 2 2 1 2 2
Str 1 2 2 3 1 1 1
Koz 1 2 2 3 3 3 2
Vod 1 1 1 3 1 1 1
Ry 2 4 2 2 1 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 10.01.2015


  



Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia